6:15

Sabalenka furiozno do drugog kola US Opena

Beloruska teniserka Arina Sabalenka plasirala se u drugo kolo US Opena pobedom nad Prisilom Hon iz Australije.

Profimedia

Nije niko očekivao veći otpor od 203. teniserke sveta, koja je došla u glavni žreb kroz kvalifikacije, ali je na kraju ona imala čak i pristojan rezultat protiv druge teniserke sveta.

Sabalenka je otpočela napad na US Open pobedom od 6:3, 6:3 posle sat i 20 minuta igre.

Tek je u petom gemu drugog seta Beloruskinja izgubila prvi servis gem, ali je brzo napravila novi brejk.

Imala je Hon priliku da ponovo izjednači, ali je Sabalenka povisila na 5:2 uz pet spasenih brejk lopti, a onda mirno privela meč kraju.

U drugom kolu USO Sabalenka igra protiv Lucije Bronzeti, kojoj je Lulu Sun predala posle izgubljenog prvog seta.