Meč koji će se prepričavati – Kecmanović spasao nemoguće, Nišioka se srušio i predao!

Srpski teniser Miomir Kecmanović prošao je u drugo kolo US opena posle nestvarnog preokreta i predaje Jošihita Nišioke.

Autor: Zoran Kecman

Zoran Kecman
Profimedia/UPI

Kecmanović je do pobede došao posle predaje protivnika pri rezultatu 6:7, 6:2, 7:5, 5:7, 1:0.

U početnom setu, Kecmanović je dobro krenuo.

Već na početku imao je šanse za brejk, ali u prva dva servis gema Japanca nije iskoristio čak tri brejk lopte.

Konačno je u tome uspeo u petom gemu za 3:2, ali je Japanac odmah uzvratio ribrejkom za 3:3.

Imao je Kecmanović novu priliku, napravio je brejk u 11. gemu za 6:5, ali kada je trebalo da odservira za vođstvo, zadrhtala mu je ruka i Nišioka je izborio 6:6 i taj-brejk.

Tu je Kecmanović bio daleko bolji, dobio je taj deo sa 7:2 i posle 45 minuta igre poveo u setovima.

Međutim, nije nastavio kako je želeo.

Nišioka je brzo sredio redove i uz dva brejka, u trećem i sedmom gemu stigao do 6:2 i izjednačenja u meču.

Napao je Japanac odmah i u trećem setu i u trećem gemu iskoristio drugu brejk loptu za 2:1.

Međutim, Kecmanović je odmah uzvratio ribrejkom za 2:2.

Činilo se da će sve biti u redu i da će posle novog brejka za 5:3 doći do seta, ali desilo se suprotno.

Nišioka je vezao četiri gema, stigao do 7:5 i vođstva od 2-1 u setovima.

U četvrtom setu, kako to obično biva kod Kecmanovića na grend slemovima, ponovo drama.

Nišioka je set otvorio brejkom, pa je Kecmanović propustio dve brejk lopte, a onda spasao jednu za dupli brejk, pa se vratio u meč na 3:3.

Ipak, u narednom gemu nije iskoristio gem loptu i Nišioka je ponovo poveo, ali tu nije bio kraj drami. Kecmanović je u desetom gemu četvrtog seta došao do brejk lopte – međutim, usledio je as.

Dve meč lopte je imao Nišioka, već je video pobedu u džepu – međutim...

Kecmanović je sve spasao, Japanac napravio duplu za ribrejk, a onda se samouništio i meč je otišao u peti set!

A u petom setu – još bizarniji rasplet.

Kecmanović je lako poveo sa 1:0, imao brejk loptu na riternu, ali je nije iskoristio. A, onda...

Nišioka je u jednom trenutku legao na teren, krenuo da se previja od bolova, pa kada mu je sudija prišao krenuo da se dere: "Gotov sam, gotov sam, uradi nešto!".

Zvanični razlog predaje bili su grčevi, a Kecmanović je prošao u drugo kolo gde ga čeka Lorenco Muzeti.

Sve detalje sa ovog susreta mogli ste da pratite uz LIVE BLOG B92.sport.

KRAJ!

Nišioka zbog grčeva ne može da nastavi meč, Kecmanović ide dalje!

01:07

Nišioka je povređen... Meč prekinut
screenshot/eurosport

01:03

6:7, 6:2, 7:5, 5:7, 0:1 - Siguran Miomir

Otvara peti set naš teniser jako sigurno, vrlo lak gem.

00:52

00:51

6:7, 6:2, 7:5, 5:7 - Idemo u 5. set!

Ovo su oni trenuci kada ne morate previše da radite da biste pobedili - i Miomir to zna!

Sačekao je da se Nišioka samouništi u ovom gemu i osvojio četvrti set!

00:44

6:7, 6:2, 7:5, 5:6 - The show goes on!

Ovaj meč...

Dva užasna poena Kecmanovića za 0:30, pa onda četiri fenomenalna za potpuni preokret!