Tenis 15

18.8.2024.

19:06

Švjontek sprečila katastrofu, ali ne i poraz – Sabalenka u finalu Sinsinatija

Beloruska teniserka Arina Sabalenka plasirala se u finale Sinsinatija, ubedljivom pobedom nad Igom Švjontek, prvom igračicom sveta.

Autor: Milan Tomić

Milan Tomić
Milan Tomić
Tanjug/Chris Young/The Canadian Press via AP

Sabalenka je po četvrti put u 12. međusobnom duelu savladala Poljakinju rezultatom 6:3, 6:3, posle sat i 50 minuta igre.

Arina je tako obezbedila prvi put meč za trofej na turniru u Ohaju, gde će probati da stigne do 15. titule u karijeri.

Ovo finale pre finala otvoreno je razmenom brejkova, da bi Sabalenka ključni u prvom setu napravila u šestom gemu.

Tokom drugog seta Sabalenka je bila još ubedljivija, napravila je brejk u trećem, pa onda i u petom gemu.

Sabalenka je ovom pobedom osigurala povratak na drugo mesto WTA liste.

Švjontek je najbolju šansu za povratak imala u četvrtom gemu, ali je bila brzopleta na brejk šansi.

Delovala je utučeno, a u sedmom gemu je sprečila katastrofu, spasivši sedam meč lopti.

Meč je produžen, tako što Sabalenka nije iskoristila još tri meč lopte, za razliku od Ige, koja je treću brejk šansu u ovom gemu materijalizovala.

Mogla je Iga dodatno da zakomplikuje ovaj susret, imala gem loptu, koju nije iskoristila, pa je kazna stigloa ubrzo, pošto je Sabalenka iskoristila 10. meč loptu.

Sabalenka će u finalu igrati sa boljom iz duela Paula Badosa – Džesika Pegula.