Ipak, u susretu protiv Monfisa u ranoj fazi Mastersa u Ohaju, frustracija je dostigla vrhunac i on je potpuno izgubio kontrolu.
"Jednostavno, nisam mogao da igram. Iskreno, mislim da sam dobro trenirao. Prethodnih dana, osećao sam se sjajno, dobro sam osećao lopticu, kretao se dobro. Ne znam šta se desilo. Ne znam otkuda ovakav osećaj, ali nisam mogao da se kontrolišem. Nisam mogao da budemo bolji. Imao sam osećaj da je bilo nemoguće pobediti", rekao je Alkaras.
Naravno da je ovakav potez Alkarasa pomalo šokirao javnost i izazvao brojne reakcije, a interesantan je bio i komentar francuskog tenisera Korentana Mutea.
"Kada ja to uradim, onda je to mentalni problem", napisao je Mute na Tviteru.
Ne treba preterivati i na ovo gledati kao da je ne znam šta, ali ovaj slučaj je utoliko zanimljiv jer se Alkarasu desio prvi put u ne toliko dugoj, ali vrlo uspešnoj karijeri.
Takođe, u celu priču možemo ubaciti pojam "kontrola emocija", toliko povezan i sa ovim razbijanjem reketa.
Tu paralelu je svojevremeno povlačio i Rafael Nadal, koji nikada u životi nije slomio reket u naletu besa. Makar ne u javnosti.
"Moja porodica mi ne bi dozvolila da razbijem reket. Za mene, razbijanje reketa znači da ne kontrolišem svoje emocije", pričao je Nadal.
Sušta suprotnost Nadalu jeste njegov najveći rival, Novak Đoković, poznat po beskompromisnom izražavanju emocija.
Češće su to verbalni "delikti", u smislu zamerki upućenih ka svom timu ili navijačima, koji ga nerviraju i provociraju.
Ali, nije mu strano ni razbijanje reketa, kojim se on svakako ne ponosi, ali i koje, činjenica, često može da pomogne.
Napetost, pritisak, nervoza, frustracija, sve to može da se izbaci iz sebe "lupanjem" reketa o podlogu.
Koliko puta je samo Novak tokom karijere upravo nakon takvih "ispada", uspevao da preokrene i stigne do pobede.
Alkarasu, doduše, sve ovo nije pomoglo u duelu sa Monfisom, ali je shvatio grešku i uputio je izvinjenje zbog svega.
"Izvinjavam se zbog mog ponašanje, to nije bilo u redu i to je nešto što ne bi trebalo da se radi na terenu. I ja sam čovek, mnogo sam se nervirao i nekada je teško iskontrolisati sebe pod tolikim nabojem", rekao je Alkaras.
Sa druge strane, Alkaras, kao i ostali, moraju biti svesni da je velika pažnja usmerena na njih i da su oni uzori i tzv. "role" modeli mnogima, naročito mladima.
Svakako, od čitave ove situacije ne treba praviti nekakvu dramu, pošto se jednostavno ovakve stvari dešavaju sa vremena na vreme.
Da se evroligaška utakmica ne može rešiti, ako u njoj nisi glavom svih 40 minuta, košarkaši Partizana uverili su se još jednom u sredu uveče u "Pioniru".
Komentari 23
Pogledaj komentare Pošalji komentar