Stefanos Cicipas je uspešno startovao na Mastersu u Sinsinatiju.

Autor: Zoran Kecman

Zoran Kecman
Profimedia/Dylan Buell

Grk, koji je u Montrealu dospeo u prvi plan zbog svađe i stručnog razlaza sa ocem, pobedio je u prvom kolu posle 118 minuta igre Nemca Jana-Lenarda Štrufa, 4:6, 6:4, 6:3.

Delovalo je da će i u ovom susretu Cicipas izgubiti, posebno jer je Štruf imao prednost seta i brejka, 6:4, 3:1, ali sve se okrenulo.

Cicipas je osvojio pet od šest gemova posle 3:1 u drugom setu i sa 6:4 izjednačio.

U setu odluke, bio mu je dovoljan brejk u drugom gemu, posle čega je poveo i sa 3:0.

Prednost je držao do kraja i plasirao se dalje, a protivnik u drugom kolu biće mu bolji iz okršaja Džeka Drejpera i Đaumea Munara.

Dalje ide i Mađar Fabijan Marošan koji je u dva seta bio bolji od Francuza Korentana Mutea, 6:4, 7:6 (2).

Takođe, posao u dva seta završio je i Kanađanin Feliks Ože-Alijasim koji je pobedio Aleksandra Kovačevića sa 6:3, 6:1.

Slavio je i Nuno Boržeš iz Portugala, pobedio je Francuza Adrijana Manarina, 6:4, 3:6, 6:1.