Stoga, ne treba da čudi što je propustio ovaj turnir iz serije 1.000, na kojem nije igrao još od 2018. godine, kada je ispao u trećoj rundi.
Sa Sinsinatijem je, pak, bila druga priča – imao je vremena da se "prebaci" preko Atlantika na vreme, ali mu se jednostavno nije uklapalo u planove.
Zbog spomenutog zlata Novak nije želeo da propusti još jedan doček na balkonu gradske skupštine i proslavu uspeha sa ostalim "odlikovanim" srpskim olimpijcima.
To je jedan razlog, drugi je vrlo verovatno usko vezan za tenis, potreban odmor, punjenje baterija, fizičko, ali i motivaciono.
Kada se osvoji to zlato, toliko dugo čekano, kada se kompletira nestvarna kolekcija trofeja, sigurno je da vam volja malo padne.
Pribegao je tada prvi put operaciji, pažljivom procesu rehabilitacije, fizičke i psihičke – i vratio se, osvojivši od tada još 12, na onih već "sakupljenih" 12 Grend slem titula.
Imao je, kao i svi sportisti, probleme sa mišićima, stomačnim, nožnim, ložom, ali sa kolenom gotovo nikada.
Sve do ovogodišnjeg Rolan Garosa, gde je predao četvrtfinale Kasperu Rudu, a onda se vratio na isti taj teren vratio manje od dva meseca kasnije, te prigrabio ono što mu je jedino nedostajalo – olimpijsko zlato.
Jasno je da je Novak u ovoj fazi karijere fokusiran samo na najveće turnire. Primetno je da čak i mastersi sve ređe izazivaju njegovu pažnju.
Ove je igrao samo Indijan Vels (3. kolo), Monte Karlo (polufinale) i Rim (3. kolo), dok je od Majamija, Madrida, Montreala i Sinsinatija odustao.
Đoković je tokom karijere tri puta u istoj sezoni odustajao od ovog severno-američkog masters dubla.
Te 2017. zbog već spomenutog lakta, a 2022. zbog zabrane ulaska u zemlju nevakcinisanima tokom trajanja pandemije koronavirusa.
Praktično, samo je 2021. svojom voljom rešio da ne igra Kanadu i Sinsinati uoči US opena, na kojem je stigao do finala.
Na ovakav potez se odlučio zbog istrošenosti tokom sezone. Osvojio je do tog trenutka tri Grend slem titule, ali i doživeo jedan od najtežih poraza u polufinala Igara u Toriju od Saše Zvereva.
Dakle, činjenica da ga nije bilo od OI do US opena nije mnogo uticala na njegove partije u "Velikoj jabuci".
Mada, svi, osim Talona Grikspora, na putu do finala uspeli su da mu "uzmu" makar jedan set.
A, onda, sa Danilom Medvedevim onaj meč u kojem je napadao kalendarski Slem – i, kolaps, nažalost.
Vratio se na isto mesto dve godine kasnije i uzeo ono što mu pripada, najpre treći Sinsinati, a onda i četvrti US open.
Novak Grend slem u Njujorku dočekaće na drugoj poziciji ATP liste, uprkos tome što je izgubio 1.000 poena osvojenih u Ohaju prošle sezone.
Na betonu nije igrao maltene pola godine, još od tog Indijan Velsa, ali je svakako poznat po lakoj adapticiji na sve uslove, tako da ne bi trebalo da ima problema što se toga tiče.
Uostalom, to je nedavno još jednom i dokazao – sa šljake na travu, finale Vimbldona, pa opet na šljaku – olimpijsko zlato.
Iako je teško očekivati da će propustiti turnir, Đoković još uvek nije zvanično potvrdio nastup na US openu, baš kao što nije nemoguće da uoči "Flešing Medouza" teren "opipa" na nekom drugom terenu u Americi.
Najbolja srpska teniserka Olga Danilović je ostvarila najveću pobedu u karijeri savladavši šestu teniserku sveta Džesiku Pegulu sa 2:0 – po setovima 7:6 (3), 6:1.
Partizan nije mogao bolje da završi ovu duplu nedelju u Evroligi. Dve ubedljive pobede na gostujućem parketu koje su poslale jasnu poruku – crno-beli su tu, sada na korak od plej-in zone.
Ah, taj kontinuitet. Srpski tenis da nema Novaka Đokovića, mogao bi da se opiše ovom rečenicom -- kontinuitet nije u mentalitetu jednog Srbina. Da li je vreme da se to promeni?
Vrhovni sud je dozvolio da stupi na snagu zakon koji će primorati kineskog vlasnika TikToka da proda svoje poslovanje u SAD do nedelje, ili će se suočiti sa zabranom.
Komentari 11
Pogledaj komentare Pošalji komentar