Tenis 0

13.3.2024.

21:45

Rud preživeo triler sa Monfisom

Norvežanin Kasper Rud plasirao se u četvrtfinale Mastersa u Indijan Velsu, pošto je u tri seta savladao veterana iz Francuske Gaela Monfisa.

Autor: Stefan Smuđa

Stefan Smuđa
EPA-EFE/RAY ACEVEDO

Rud je posle dva i po sata borbe u kalifornijskoj pustinji morao da napravi preokret i u tome uspeo krajnjim rezultatom 2:1 (3:6, 7:6, 6:4).

Monfis je dobio prvi set napravivši brejk u šestom gemu. To mu je bilo dovoljno, uz sigurne servise, da povede.

U drugom setu nije bilo brejkova, mada je bilo nekoliko šansi, pa se otišlo u taj-brejk koji je pripao Norvežaninu sa 7:3.

Ispostavilo se da je to bio preloman momenat, jer je Monfis posle toga posustao, a Rud došao do brejka već u trećem gemu odlučujućeg seta.

Do kraja je izgubio još samo četiri poena na svojim servisima i rutinski priveo preokret kraju.

Norvežanin će u četvrtfinalu igrati protiv boljeg iz okršaja "dželata" Novaka Đokovića, Luke Nardija i 17. nosioca Tomija Pola.