Tenis 4

16.7.2024.

19:55

Olga Danilović ispala u prvom kolu turnira u Budimpešti

Srpska teniserka Olga Danilović eliminisana je u prvom kolu WTA turnira u Budimpešti.

EPA-EFE/CAROLINE BLUMBERG

Danilovićeva je poražena od mađarske teniserke Ane Bondar sa 2:0, po setovima 7:6 (5), 6:4 za dva sata i 14 minuta.

U prvom setu nije bilo brejka ni na jednoj strani, jedinu šansu i brejk loptu je imala Bondar u 11. gemu, ali je Olga uspela da se odbrani.

Usledio je tajbrejk, koji je bio dosta izjednačen do 4:4, a onda je Mađarica sa dva uzastopna poena došla do dve set lopte. Nije iskoristila prvu, ali drugu jeste i povela sa 1:0 u setovima.

Olga je bolje startovala drugi set, došla je do brejka u trećem gemu, ali nije uspela da ga potvrdi, pošto je mađarska teniserka odmah uzvratila.

Izjednačeno je bilo do samog kraja, a onda je u poslednjem, 10. gemu na Olgin servis Bondar uspela da napravi brejk (6:4) i dođe do 2:0 u setovima i pobede.

U drugom kolu odmeriće snage protiv Ele Sidl iz Nemačke.