Sjajan preokret, Krejčikova prvi put u finalu Vimbldona VIDEO

Barbora Krejčikova se plasirala u svoje prvo vimbldonsko finale.

Autor: Zoran Kecman

Zoran Kecman
Profimedia

Češka teniserka je posle velike borbe i dva sata i devet minuta igre pobedila bivšu šampionku, Jelenu Ribakinu iz Kazahstana, 3:6, 6:3, 6:4.

Šampionka Rolan Garosa iz 2021. je došla u London kao 32. na svetskoj listi, ali je pokazala sjajnu formu i zasluženo stigla do meča za titulu.

Ribakina, četvrta igračica sveta, imala je sjajan početak, povela je uz dva brejka sa 4:0, ali je Krejčikova proigrala.

Usledila su tri brejka zaredom, Ribakina je povela sa 5:2, da bi u devetom gemu odservirala za 6:3.

Međutim, bila je to samo najava bolje igre češke teniserke koja je u drugom setu uspela da prvo spasi brejk loptu u petom gemu, a potom u narednom oduzme servis protivnici za 4:2.

Zadržala je taj brejk prednosti iako je u devetom gemu iskoristila tek šestu set loptu za 6:3.

U setu odluke, bilo je izjednačeno sve do sedmog gema kada je Krejčikova uspela da dođe do ključnog brejka za 4:3, da bi set dobila sa 6:4.

"Očekujem veliku borbu. Veliki je borac, pokazala je to danas, ali mogu to da kažem i za sebe", rekla je Krejčikova kada su je pitali o protivnici u finalu, Italijanki Jasmin Paolini.

Finale ženskog singla na programu je u subotu 13. jula od 15 časova.