Ruski teniser Danil Medvedev savladao je, posle velike drame, Janika Sinera u četvrtfinalu Vimbldona.

Autor: Milan Tomić

Milan Tomić
Milan Tomić
Tanjug/AP Photo/Mosa'ab Elshamy

Teško je ukratko opisati ovaj spektakl, koji je rešen tek posle maltene četiri sata – 6:7 (7), 6:4, 7:6 (4), 2:6, 6:3.

Siner je imao vođstvo, potom se Medvedev razigrao, što se poklopilo i s fizičkim problemima Italijana, koji se nije predavao, te je velikom borbom uveo meč u peti, odlučujući set.

Drama je tu dostigla vrhunac, Siner je jedva disao, a poslednju šansu da se vrati u meč propustio je u maratonskom petom gemu, kada je Medvedev odbio nalet i na kraju priveo susret kraju.

Medvedev se tako revanširao Sineru za poraz u finalu Australijan opena, a naredni rival na Vimbldonu biće mu bolji iz duela Karlos Alkaras – Tomi Pol.

Veona kvalitetan prvi set je viđen na centralnom terenu, ali brejk lopti uopšte nije bilo.

Udarali su izuzetno snažno sa osnovne linije, a između ostalog i postavili rekord kada je broj razmena u pitanju.

Rus je bolje otvorio odlučujući gem, poveo sa 3:1, imao je i 6:5, ali je na set lopti servirao duplu grešku.

Potom je spasao jednu na svoj servis, da bi kod druge potom opet napravio duplu grešku i tako na bezvezan način izgubio set.

Drugi set je bio potpuno drugačiji. Logično bi bilo da Medvedev padne, međutim, dogodilo se suprotno.

Rus je igrao sve sigurnije, nizao je vinere, pretio na servis Sinera, koji je delovao kao da ga nešto muči.

Medvedev je u trećem gemu napravio brejk, u sedmom je imao još dve šanse, nije ih iskoristio, ali mu to nije smetalo da izjednači rezultat u setovima.

Identična situacija viđena je i u trećem setu, kada je Medvedev stigao do ranog brejka, da bi potom na centralnom terenu zavladao muk.

Siner je tražio medicinski tajm-aut, pošto mu je pozlilo. Teško je disao, bio malaksao, da bi potom otišao u svlačionicu, praveći pauzu dužu od 10 minuta.

Italijan se vratio malo svežiji na teren, uzimao je gemove na svoj servis, ali do brejk lopti nije dolazio – sve do 10. gema, kada je stigao do tri vezane.

Iskoristio je drugu, nakon još jedne u nizu grešaka Medvedeva, da bi potom u 12. gemu imao i dve set-lopte, koje nije iskoristio.

Tanjug/AP Photo/Alberto Pezzali

Taj-brejk je Medvedev praktično prelomio serijom od 3:0, ubrzo je stigao do dve set-lopte – iskoristio je prvu, servirao as i tako režirao potpuni preokret u meču.

Siner je uspeo da se vrati u prepoznatljivu formu i brejkom u trećem gemu četvrtog seta najavi povratak u ovaj susret.

Medvedev je u tim trenucima potpuno stao, pravio neiznuđene greške, dok je Italijan jednostavno leteo po terenu i novim, duplim brejkom, osigurao peti, odlučujući set.

Danil je do tri brejk lopte došao u četvrtom gemu. Prve dve je Siner spasao, ali ga je kod treće izdao forhend.

Imao je šansu za ribrejk u narednom gemu, koji je bio maratonski, igrao se dugo na razliku, međutim, Danil je odoleo i praktično u tom gemu osigurao pobedu.

Medvedev je tako pobedio Sinera posle pet uzastopnih poraza u međusobnim duelima. Trenutni skor je 7–5 za Rusa.

Meč ste mogli da pratite UŽIVO u LIVE BLOGU B92.sport.

Kraj meča

Ruski teniser Danil Medvedev savladao je posle velike drame Janika Sinera u četvrtfinalu Vimbldona – 6:7 (7), 6:4, 7:6 (4), 2:6, 6:3.

18:37

7:6, 4:6, 6:7, 6:2, 2:5 – Medvedev pred pobedom

Rusa samo jedan gem deli od velike pobede i "osvete" Sineru za poraz u finalu Australijan opena.