Tenis 18

7.7.2024.

19:02

Siner rutinski do četvrtfinala – Šelton nije mogao ni do seta

Italijanski teniser Janik Siner je savladao Amerikanca Bena Šeltona sa 3:0 u setovima i plasirao se u četvrtfinale Vimbldona.

Profimedia

Siner, prvi teniser sveta je savladao Amerikanca, 14. na ATP listi za 2 sata i 10 minuta, po setovima 6:2, 6:4, 7:6(9).

Italijan je odlično ušao u meč, posle četiri gema bez brejka, u petom je uspeo da oduzme servis rivalu, iskoristi prvu brejk loptu i povede sa 3:2.

Potvrdio je brejk u nastavku, a potom još jednom oduzeo servis rivalu u sedmom gemu. Sa nulom je u svom gemu završio prvi set i poveo sa 1:0 (6:2).

Siner je iznenadio Šeltona na startu drugog seta, došao je do dve brejk lopte u prvom gemu. iskoristio prvu i poveo sa 1:0.

Potvrdio je brejk i držao ga je do kraja seta. Rutinski je u 10. gemu došao do dve set lopte. Šelton je odbranio prvu, ali nije drugu – 2:0 (6:4).

Treći set doneo je dosta drame, a i tenzija je porasla na terenu. Mladi Amerikanac je pokazao zube, došao do ranog brejka odmah u drugom gemu (2:0), ali je prednost ispustio u sedmom gemu.

Siner je potom osvojio gem, a onda su obojica bili sigurni do kraja (6:6). Odlučio je taj-brejk, kojem je prvo Šelton imao dve set lopte, ali nije uspeo da ih iskoristi.

Potom su usledile dve meč lopte za Italijana, koji je iskoristio drugu za 11:9 u taj-brejku, 3:0 u setovima i tako se plasirao u četvrtfinale.

U četvrtfinalu odmeriće snage protiv boljeg iz duela bugarskog tenisera Grigora Dimitirova i Rusa Danila Medvedeva.