Tenis 67

7.7.2024.

17:35

Alkaras preživeo Francuza – šampion Vimbldona u četvrtfinalu

Španski teniser Karlos Ankaras je uspeo da savlada Francuza Iga Ambera sa 3:1 u setovima i plasira se četvrtfinale Vimbldona.

EPA-EFE/TOLGA AKMEN

Alkaras će u četvrtfinalu odmeriti snage sa boljim iz duela Amerikanca Tomija Pola i njegovog sunarodnika Roberta Bautista Aguta.

Posle izjednačene borbe na startu prvog seta, Alkaras je uspeo da dođe prvi do brejka i prednosti.

U petom gemu, Španac je došlo do tri brejk lopte, nije  uspeo da iskoristi prvu, ali jeste drugu. Potom je potvrdio brejk i poveo sa 4:2.

Uspeo je Francuz na kratko da se vrati u prvi set, došao je do 5:3, servirao je za ostanak u setu.

Ipak, Alkaras je bio bolji, nije iskoristio prvu brejk i set loptu, ali jeste drugu i poveo je sa 1:0 (6:3).

U drugom setu se vodila se velika borba do samog kraja. Držao se Francuz uzimao je gem za gemom.

Alkaras je na kraju uspeo da dođe do 2:0 u setovima. U odlučujućem 10. gemu je došao do brejk i set lopte, gotovo ga je izbacio Amber potezom, ali je na kraju napravio grešku, što je Španac iskoristio i poveo sa 2:0 u setovima (6:4).

Nekoliko puta je Amber imao šansu da napravi brejk u drugom setu, ali odlično se branio Španac.

Ipak, sve je došlo na naplatu u trećem setu. Odmah u trećem gemu, iznenadio je Amber i došao do brejka protiv Alkarasa posle velike borbe.

Posle potvrde, napravio je još jedan brejk, koji je potvrdio i poveo sa 5:1.

Servirao je Alkaras za ostanak u trećem setu, ali nije uspeo da se odbrani. Francuz je došao do brejk i set lopte, iskoristio je i smanjio na 2:1 u setovima (6:1).

Usledila je zanimljiva borba u četvrtom setu. Alkaras je sa nulom dobio prvi gem i napravio brejk, ali nije uspeo da ga potvrdi. Odmah je uzvratio Francuz.

Potom je usledio još jedan brejk, koji je Alkaras uspeo da potvrdi i povede sa 3:1.

Ipak, nije se predavao Amber, stigao je do novog brejka i izjednačenja 3:3.

Siguran je bio na svoj servis za 4:3 i imao tri brejk lopte da povede sa 5:3, Alkaras je uspeo da se odbrani.

Na kraju su došli do izjednačenja u trećem setu (5:5). Alkaras je u tom momentu iskoristio nekoliko grešaka Ambera, napravio brejk, a potom servirao za pobedu.

Siguran je bio, dobio je četvrti set sa 7:5 i plasirao se u četvrtfinale.

Igrao si protiv levorukog tenisera.

“Uvek je nezgodno protiv levorukih tenisera. U Kvintu sam prvi put igrao protiv levorukog tenisera, mislim da sam malo naučio iz tog meča. Nije lako hvatati slasjove sa prednje strane, ali se osećam dobro. Igrao sam na visokom nivou protiv levorukog tenisera, ali nisam razmišljao o tome.”

Istakao je Alkaras da je bitno da se bori za svaki poen.

“Pokušavam da se borim za svaku loptu i poen, nije bitno na kojoj sam strani. Dajem šansu da ostanem živ u poenu. Bez obzira da li je važan poen, set lopta. To sam ja borim se do poslednje lopte, nekada tako dobar poen osvojim, nekada izgubim, ali bitno je da se borim.”

Kako se odlučiš za koji udarac?

“Odlučim u trenutku udaranja, ne pre toga.”

Šta ćeš raditi do kraja dana?

“Odmaraću se i oporaviti. Da big bio na 100% u sledećem duelu, gledaću neki meč sigurno, ali ću pre toga odmarati”, zaključio je Alkaras.

17:38

17:37

17:31

6:3, 6:4, 1:6, 7:5 – Pobeda Alkarasa!

Uspeo je Alkaras da dođe do dve set lopte, kada je Amber pogodio mrežu.

Iskoristio je prvu za 3:1 u setovima i plasman u četvrtfinale!

17:29

6:3, 6:4, 1:6, 6:5 – Alkaras pred pobedom!

Uspeo je Alkaras da dođe na gem do pobede.

Amber je napravio nekoliko grešaka, dozvolio Špancu da dođe do dve brejk lopte.

Iskoristio je prvu i došao do 6:5.

Servira za pobedu!

17:24

6:3, 6:4, 1:6, 5:5 – Alkaras izjednačuje

Alkaras je došao do dve gem lopte. Uspeo je da iskoristi prvu, nije dozvolio Amberu preokret.

Izjednačenje! 5:5

17:19

6:3, 6:4, 1:6, 4:5 – Amber pred setom

Siguran je bio Amber na svoj servis.

Uspeo je da dođe do gem lopte i iskoristi je.

Vodi 5:4, Alkaras servira za ostanak u setu!

17:13

6:3, 6:4, 1:6, 4:4 – Odbranio se Alkaras

Neverovatnu šansu je ispustio Amber. Imao je tri brejk lopte da dođe na korak od izjednačenja u setovima i 5:3.

Ipak, Alkaras je uspeo da se odbrani.

Odlično je odservirao i izjednačio na 4:4.

17:11

6:3, 6:4, 1:6, 3:4 – Siguran Amber

Uspeo je Amber da neutrališe brejk zaostatka.

Potom je servirao i siguran bio na svoj servis.

Imao je dve gem lopte, naterao je Alkarasa na grešku i vodi 4:3 u četvrtom setu!