Tenis 126

5.7.2024.

18:30

Preokret razgoropađenog Alkarasa za osminu finala!

Španski teniser Karlos Alkaras pobedio je Frensis Tijafoa posle preokreta i pet setova u trećem kolu Vimbldona, po setovima je bilo 5:7, 6:2, 4:6, 7:6, 6:2.

EPA-EFE/ADAM VAUGHAN EDITORIAL USE ONLY

Španac je gubio 2-1 u setovima, raspoloženi Amerikanac je prilično namučio aktuelnog šampiona trećeg grend slema u sezoni, ali je nakon taj-brejka u 4. setu pokazao pravo lice i na kraju posle skoro četiri sata igre izborio osminu finala.

Nije dobro počelo po Španca, koji je posle velike borbe izgubio prvi set u kom je rivalu dozvolio dva brejka.

Tijafo je u ključnom trenutku oduzeo servis trećem igraču sveta, kada je u 11. gemu iskoristio prvu brejk loptu i potom rutinski servirao za prvi set.

U nastavku je Alkaras uzvratio na pravi način, napravio je dva brejka u šestom i osmom gemu drugog seta, da bi posle samo 37 minuta igre uspeo da uzme ovaj deo igre i dođe od izjednačenja.

Činilo se da je aktuelni šampion uhavtio ritam, ali je treći set doneo sasvim suprotno izdanje mladog Španca.

Vidno je bio nervozan i nesiguran, već na početku trećeg seta pokazao je da ima problema sa servisom, ali Tijafo tada nije iskoristio brejk prilike.

Amerikanac je, sa druge strane, ležerno igrao, imao kontrolu, a nervozu rivala iskoristio je u sedmom gemu, kada je napravio jedini brejk, koji mu je bio dovoljan za osvajanje trećeg seta.

Pritisak je rastao, Alkaras je bio na ivici ambisa i na set od ispadanja, ali se u četvrtomd elu igre prilično konsolidovao i pratio ritam raspoloženog Amerikanca.

Nismo videli nijedan brejk u ovom setu, a strpljenje se kasnije isplatio Alkarasu. Izborio je taj-brejk u kom je pokazao svoju nadmoć. Dobio je ovaj deo igre sa 7-2 i tako izborio peti set.

Ispostaviće se da je odlučujući period meča bio samo rutinski posao, Tijago je potpuno stao, Alkaras se razgoropadio i bez velikih problema uzeo set i plasirao se u osminu finala.

Alkaraz će u osmini finala igrati protiv pobednika duela između Francuza Iga Umbera i Amerikanca Brendona Nakašime.

Sve detalje sa ovog susreta mogli ste da pratite uz LIVE BLOG B92.sport.

Alkaras pobedio, pa pitao koji je rezultat na EURO

"Koji je rezultat? Idem odmah da gledam", rekao je Alkaras, aludirajući na meč Španije i Nemačke na EP u 1/4 finalu.

18:29

18:27

5:7, 6:2, 4:6, 7:6, 6: 2 - Alkaras u 1/8 finala

Rutinski gem Karlosa Alkarosa za pobedu i plasaman u osminu finala Vimbldona.

Posle skoro četiri sata igre.

18:26

5:7, 6:2, 4:6, 7:6, 5:2 - Produžio Amerikanac meč

Uzeo je ovaj servis gem i na kratko produžio meč.

18:19

5:7, 6:2, 4:6, 7:6, 5:1 - Na korak od pobede

Sve je Španac perfektno uradio i samo jedan gem je od pobede i plasmana u narednu rundu.

Tijafo servira za opstanak u meču.

18:15

5:7, 6:2, 4:6, 7:6, 4:1 - Drugi brejk!

Pokazuje prošlogodišnji osvajač Vimbldona pravo lice, još jedan brejk!

Posustaje Tijafo i verovatno je ovo sve što smo mogli da vidimo od njega.

Alkaras na dva gema od pobede.

18:14

5:7, 6:2, 4:6, 7:6, 3:1 - Potvrda brejka

Nije bilo probelma za trećeg tenisera sveta, lagano je odservirao i potvrdio stečenu prednost u prethodnom gemu.

18:03

5:7, 6:2, 4:6, 7:6, 2:1 - Brejk!

Karlos Alkaras se razgoropadio! Uzima servis rivalu i pravi brejk.

Velika stavr za Špnaca, koji ponovo igra na talasu velikog sampouzdanja posle izjednačenja u setovima.