Tenis 126

5.7.2024.

18:30

Preokret razgoropađenog Alkarasa za osminu finala!

Španski teniser Karlos Alkaras pobedio je Frensis Tijafoa posle preokreta i pet setova u trećem kolu Vimbldona, po setovima je bilo 5:7, 6:2, 4:6, 7:6, 6:2.

EPA-EFE/ADAM VAUGHAN EDITORIAL USE ONLY

Španac je gubio 2-1 u setovima, raspoloženi Amerikanac je prilično namučio aktuelnog šampiona trećeg grend slema u sezoni, ali je nakon taj-brejka u 4. setu pokazao pravo lice i na kraju posle skoro četiri sata igre izborio osminu finala.

Nije dobro počelo po Španca, koji je posle velike borbe izgubio prvi set u kom je rivalu dozvolio dva brejka.

Tijafo je u ključnom trenutku oduzeo servis trećem igraču sveta, kada je u 11. gemu iskoristio prvu brejk loptu i potom rutinski servirao za prvi set.

U nastavku je Alkaras uzvratio na pravi način, napravio je dva brejka u šestom i osmom gemu drugog seta, da bi posle samo 37 minuta igre uspeo da uzme ovaj deo igre i dođe od izjednačenja.

Činilo se da je aktuelni šampion uhavtio ritam, ali je treći set doneo sasvim suprotno izdanje mladog Španca.

Vidno je bio nervozan i nesiguran, već na početku trećeg seta pokazao je da ima problema sa servisom, ali Tijafo tada nije iskoristio brejk prilike.

Amerikanac je, sa druge strane, ležerno igrao, imao kontrolu, a nervozu rivala iskoristio je u sedmom gemu, kada je napravio jedini brejk, koji mu je bio dovoljan za osvajanje trećeg seta.

Pritisak je rastao, Alkaras je bio na ivici ambisa i na set od ispadanja, ali se u četvrtomd elu igre prilično konsolidovao i pratio ritam raspoloženog Amerikanca.

Nismo videli nijedan brejk u ovom setu, a strpljenje se kasnije isplatio Alkarasu. Izborio je taj-brejk u kom je pokazao svoju nadmoć. Dobio je ovaj deo igre sa 7-2 i tako izborio peti set.

Ispostaviće se da je odlučujući period meča bio samo rutinski posao, Tijago je potpuno stao, Alkaras se razgoropadio i bez velikih problema uzeo set i plasirao se u osminu finala.

Alkaraz će u osmini finala igrati protiv pobednika duela između Francuza Iga Umbera i Amerikanca Brendona Nakašime.

Sve detalje sa ovog susreta mogli ste da pratite uz LIVE BLOG B92.sport.

Alkaras pobedio, pa pitao koji je rezultat na EURO

"Koji je rezultat? Idem odmah da gledam", rekao je Alkaras, aludirajući na meč Španije i Nemačke na EP u 1/4 finalu.

18:29

18:27

5:7, 6:2, 4:6, 7:6, 6: 2 - Alkaras u 1/8 finala

Rutinski gem Karlosa Alkarosa za pobedu i plasaman u osminu finala Vimbldona.

Posle skoro četiri sata igre.

18:26

5:7, 6:2, 4:6, 7:6, 5:2 - Produžio Amerikanac meč

Uzeo je ovaj servis gem i na kratko produžio meč.

18:19

5:7, 6:2, 4:6, 7:6, 5:1 - Na korak od pobede

Sve je Španac perfektno uradio i samo jedan gem je od pobede i plasmana u narednu rundu.

Tijafo servira za opstanak u meču.

18:15

5:7, 6:2, 4:6, 7:6, 4:1 - Drugi brejk!

Pokazuje prošlogodišnji osvajač Vimbldona pravo lice, još jedan brejk!

Posustaje Tijafo i verovatno je ovo sve što smo mogli da vidimo od njega.

Alkaras na dva gema od pobede.

18:14

5:7, 6:2, 4:6, 7:6, 3:1 - Potvrda brejka

Nije bilo probelma za trećeg tenisera sveta, lagano je odservirao i potvrdio stečenu prednost u prethodnom gemu.

18:03

5:7, 6:2, 4:6, 7:6, 2:1 - Brejk!

Karlos Alkaras se razgoropadio! Uzima servis rivalu i pravi brejk.

Velika stavr za Špnaca, koji ponovo igra na talasu velikog sampouzdanja posle izjednačenja u setovima.

Koliko Tijafo još može?

17:59

Alkaras ne čuje publiku

17:59

5:7, 6:2, 4:6, 7:6, 0:1 - Tijafo uzima prvi gem u 5. setu

Bez obzira na gubitak prethodnog seta, Amerikanac je lako uzeo počeni gem odlučujućeg seta.

Sad je na potezu Alkaras.

17:48

5:7, 6:2, 4:6, 7:6 - Alkaras se vratio!

1:0 - Siguran Alkaras.

2:0 - Uzima i drugi poen na servis rivala.

3:0 - Tijafo u neprijatnoj situaciji, Španac u naletu.

4:0 - Alkaras je u svom modu, lepa prednost.

5:0 - Kakva samouverenost Karlosa!

5:1 - Prvi poen za Amerikanca.

5:2 - Da li se Tijafo probudio? Drugi vezan poen.

5:7, 6:2, 4:6, 6:5 - Alkaras ima taj-brejk

Nastavljena je igra bez brejk lopte, Alkaras je u ovom gemu rivalu dozvolio jedan poen i rutinski je dobio ovaj deo igre, koji znači da je izborio taj-brejk 4. seta.

Sada je na potezu Amerikanac.

17:42

17:39

5:7, 6:2,4:6, 5:5 - Ludnica se nastavlja

Tijafo opet prebacuje pristiska na stranu Špnaca, rutinski uzima gem za 5:5.

Kako će se ovaj set završiti?

17:35

5:7, 6:2, 4:6, 5:4 - Izvukao se Karlos

Dobro je servirao u ovom gemu, imao je neugodnu situaciju na 30:30, ali ona pronašao dobar početni udarac i uspeo je da osvoji servis gem za 5:4.

Nema brejka u ovom setu.

17:25

5:7, 6:2, 4:6, 4:4 - Velika borba

Velika borba viđena je u osmom gemu, ali je Amerikanac uspeo da izvuče drugu gem loptu i da dođe do 4:4.

Pritisak je sve veći na plećima KArlosa Alkarasa.

17:17

5:7, 6:2, 4:6, 3:2 - Sigurnije deluje Španac

Konsolidovao se treći teniser sveta i aktuelni šampion Vimbldona u ovom delu igre, čuva svoj servis, a Amerikanac i dalje nastavlja u svom ritmu.

17:14

5:7, 6:2, 4:6, 2:2 - Nema brejka

Za sada oba tenisera čuvaju svoje servise u prva četiri gema.

17:10

17:02

5:7, 6:2, 4:6, 1:1 - Alkaras uzima prvi gem, a onda Tijafo

Za siguran početak četvrtog seta i možda povratak na pravi put.

Međutim, Tijafo je bez problema uzvratio.

Ostaje da vidimo kako će se razvijati ovaj meč.

16:55

5:7, 6:2, 6:4 - Tijafo uzima set!

Nastavio je Alkaras da greši, Tijafo je imao set loptu, ali je loše odigrao pa smo videli izjednačenje.

Drugu je iskoristio i poveo sa 2:1.

Očajan set za Španca, koji nije imao nijednu brejk loptu u ovom delu igre i sada je aktuelni šampion na set od ispadanja.

16:49

5:7, 6:2, 4:5 - Muke se nastavljaju

Muku je mučio Alkaras i u ovom gemu, nervoza je isijalava iz svakog poteza, dok je prilično miran Tijafo čekao svoju šansu.

Morao je Španac da se potrudi solidno da osvoji ovaj gem i produži set.

Amerikanc u narednom servira za set.

16:44

5:7, 6:2, 3:5 - Potvrda brejka

Sjajno je servirao Tijafo i to mu je omogućilo da lagano reši ovaj gem i potvrdi brejk.

Biće ovde interesantan nastavak meča.

16:43

5:7, 6:2, 3:4 - Brejk!

Tijafo oduzime servis nesigurnom Alkarasu za vođstvo u ovom setu.

16:42

5:7, 6:2, 3:3 - Tijafo sve sigurniji

Bez greške igra Amerikanac i sve je sigurniji kako meč odmiče.

16:34

5:7, 6:2, 3:2 - Alkaras sve teže osvaja gemove

Muči se sa prvim servisom, koji mu unogome otežava nastavak gema. Tijafo je i sada imao 30:30 i priliku da opet napade, ali je Špnac uspeo da uzme naredni poen i povede 3:2.

16:31

16:29

5:7, 6:2, 2:2 - Novi gem za Amerikanca

Sa nulom uzima ovaj servis gem i prati ritam u ovih 20 minuta tenisa u trećem setu.

16:27

5:7, 6:2, 2:1 - Još jedan komplikovan gem

Morao je Karlos Alkras i u ovom servis gemu da spašava brejk loptu, Tijafo je prilično odlučno napao i pokušao da iskoristi nesigurnost.

Na kraju, još jedan težak gem je rešio i poveo 2:1.

16:21

5:7, 6:2, 1:1 - Tijafo siguran

Lagano uzima prvi gem u trećem delu igre, mnogo lakše nego Alkaras.

16:17

5:7, 6:2, 1:0- Težak gem za Karlosa

Karlos je pokazao nesigurnosti Karlos na startu trećeg seta, tri izjednačenja u prvom gemu smo videli, dve brejk lopte za Amerikanca, ali je uspeo to da prebrodi i osvojio uvodni gem u trećem setu.

Posle tačno devet minuta.

16:15

16:06

5:7, 6:2 - Izjednačenje!

Novi brejk za kraj drugog seta i izjednačenje.

Vratio se Španac, trenutno treći igrač na planeti i psole samo 37 minuta igre uzeo je ovaj deo igre.

16:01

5:7, 5:2 - Alkaras na gem od izjednačenja

Imao je Špnac odličnu šansu da posle dva gem lopte dođe na 5:2, ali se Tijafo borio i produžio gem.

Posle izjendačenja, uspeo je da servis-volejom poentira i da dođe na gem od izjednačenja.

15:57

5:7, 4:2 - Brejk Alkarasa!

Zanimljiv gem u kom je Alkaras imao brejk loptu, ali je Ameriknac posle dobrog servisa na liniju rutinski rešio poen u svoju korist za izjednačenje.

Imao je potom novu priliku, ali Amerikanc pogrešio i napravio brejk.

15:49

5:7, 3:2 - Gem s nulom

Ne dozvoljava Alkaras sada protivniku da ga ugrozi na servisu.

Dobija lakše gemove, vodi sa 3:2.

I svakako će napasti čim mu se ukaže prilika.

15:44

5:7, 2:2 - Tijafo se ne da

Tijafo je bio testiran u ovom gemu.

Pogodio je Alkaras jedan lob za 30:15, pa je na gem lopti i 40:30 Tijafo loše odigrao smeč.

Izvukao se ipak Amerikanac, dobio ovaj gem.

15:43

5:7, 2:1 - Alkaras traži sebe

Nije ni Alkaras imao problema da dobije ovaj gem.

Prepustio je poen protivniku, sada igra mirnije i vodi sa 2:1.

Svestan je da mora da smanji broj lakih grešaka.

15:40

5:7, 1:1 - Lagano

Nema problema Tijafo na servisu.

Ekspresno rešava ovaj gem, dobija ga bez izgubljenog poena.

15:38

5:7, 1:0 - Gem Alkaras

Smirio se Alkaras posle neočekivanog gubitka seta.

Bio je Amerikanac na 40:30, ali je Španac dobro odservirao i poveo u ovom setu.

15:36

Frensis u naletu

15:32

5:7 - Set Tijafo!

Odličnim servisima, prvo asom, potom i vinerom, Tijafo je došao do 30:0.

Potom nova bomba od 217 na sat za tri set lopte.

Greši Alkaras, Amerikanac posle 55 minuta dolazi do seta!

15:27

5:6 - Brejk Tijafo!

U naletu je Amerikanac.

Drži pod pritiskom Alkarasa, došao je do 30:40 i nove brejk lopte.

I riternom pod noge dolazi do brejka!

15:26

5:5 - Ne da se Amerikanac

Lagan gem za Tijafoa.

Nije izgubio nijedan poen, ekspresno je dšao do 5:5.

15:14

5:4 - Tijafou malo tri brejk lopte

Dosta oscilacija kod Alkarasa u početnom setu.

Posle izjednačenja, Alkaras je ramom odigrao jedan volej, loptica je završila u mreži.

Tijafo nije iskoristio brejk loptu, ali ja napao paralelom Španca i došao do nove brejk lopte.

Opet se Alkaras izvukao servisom u telo protivnika, ali je onda napravio duplu servis grešku!

Treća sreća, bar tako kažu, ali to ne važi za Tijafoa, jer je Alkaras pogodio peti as.

Dva dobra servisa šampiona i izvukao je tako gem.

15:13

4:4 - Potvrda brejka

Uspeo je Tijafo da se stabilizuje.

Izgubio je samo poen u ovom gemu.

Potvrdio je ribrejk i sada je sve opet u ravnoteži.

15:06

4:3 - Ribrejk Tijafo

Ne može se reći da Alkaras igra maksimalno.

I on pravi greške, tako je poklonio šansu Itjafou za 30:30.

Tijafo je potom sjajno vratio servis i došao do brejk lopte ponovo.

I koristi je! Greška Alkarasa na forhendu.

15:02

4:2 - Brejk Alkaras!

Imao je i Alkaras 30:40 i priliku za brejk, ali se Tijafo izvukao.

Tri izjednačenja smo videli potom, da bi Alkaras ponovo došao do brejk šanse.

Koristi je sjajnim forhend vinerom.

14:57

I glumac Dastin Hofman posmatra meč

14:50

3:2 - Alkaras spasao brejk loptu

Pojačao je Tijafo, stavio u problem Alkarasa.

Došao je do 30:40 i brejk lopte.

Ipak, Alkaras je problem rešio servisom po dijagonali, nije to uspeo da vrati Frensis.

Nije mu prošla ni paralela u trku iz bekhenda, a onda je Alkaras forhend volejom rešio poen i gem.

14:48

2:2 - Odlični servisi Amerikanca

Odlično servira Tijafo od početka meča.

Još jedan servis gem koji dobija bez izgubljenog poena.

14:44

2:1 - As Alkarasa!

Konačno malo borbe u gemu.

Stigao je Tijafo do 15:30, ali nema problema za šampiona.

Vezuje tri poena i gem završava drugim as servisom.

Alkaras i Tijafo na terenu

Publika na Central kortu je pozdravila igrače koji su upravo izašli na teren.

Sudiće Eva Azderaki Mur.

Tijafo je izabrao da prvi prima servis.

14:08

Ko će povesti?

13:48

Koga su eliminisali?

Alkaras je u prva dva kola bio bolji od Marka Lajala iz Estonije, 7:6 (3), 7:5, 6:2 i potom od Aleksandra Vukića, 7:6 (5), 6:2, 6:2.

S druge strane, Tijafo je savladao Italijana Matea Arnaldija, 6:7 (5), 2:6, 6:1, 6:3, 6:3, a potom Bornu Ćorića iz Hrvatske, 7:6 (5), 6:1, 6:1.