21:55

Kecmanović slomio neugodnog Indijca za drugo kolo Vimbldona

Srpski teniser Miomir Kecmanović plasirao se u drugo kolo Vimbldona, pošto je na stratu grend slema u Londonu pobedio Sumita Nagala iz Indije.

b92.sport/DĐ

Miomir je do naredne runde došao posle dva sata i 40 minuta igrei četiri seta, a bilo je 6:2, 3:6, 6:3, 6:4.

Kecmanović je odlično startovao na londonskoj travi, brzo je došao do brejka, poveo 4:0 i već tada je bilo jasno da je prvi set rešio u svoju korist.

Samo 34 minuta igre bilo mu je potrebno da dođe do prednosti u setovima. Ipak, na tom talasu nije nastavio u drugom setu, jer je svoje lice pokazao Indijac.

Sada je on prvi došao do brejka, poveo je 2:0 i sve do osmog gema drugog seta držao je tu prednost, da bi tada iskoristio neigurnost Kecamnovića i još jednom mu oduzeo servis.

Rutinski je Nagal odigrao svoj servis gem, bila je dovoljna samo jedna set lopta i na semaforu je bilo  1-1.

Sofascore

Srpski teniser je u četvrtom gemu trećeg seta oduzeo servis Nagalu, prednost brejka je sačuvao do kraja i ponovo poveo u meču.

On je dobro počeo četvrti set i poveo je 5:1, Nagal je uspeo da priđe na 4:5, a Kecmanović je posle toga osvojio gem na svoj servis i posle prve meč lopte plasirao se u drugo kolo.

Njegov protivnik biće Holanđanin Talon Grikspor, koji je postavljen za 27. nosioca.

Sva dešavanja iz Londona mogli ste da pratite u našem LIVE BLOG-u.

21:52

2:6, 6:3, 3:6, 4:6 - Pobeda Kecmanovića!

Tri meč lopte za Kecmanovića, ali smao je jedna bila dovoljna.

Forhend u ugao, za drugo kolo Vimbldona.

21:50

2:6, 6:3, 3:6, 4:5 - Nagal je sada u naletu!

Uzima posle brejka i svoj servis gem za 4:5.

21:48

2:6, 6:3, 3:6, 3:5 - Brejk Nagala!

Kakav trenutak za brejk i to kada je Kecmanvoić servirao za meč. Igraće se ovde još!

21:47

2:6, 6:3, 3:6, 2:5 - Kecmanović serivra za meč

Da vidimo može li ovo Miomir da reši.

21:38

2:6, 6:3, 3:6, 1:4 -Miomir sve sigurniji

Još dva gema deli ga od pobede i druge runde.

Čini se da je Nagal u priličnom padu, ne kotroliše igru, prilično je nervozan, a sve to ide na ruku našem teniseru.

21:30

2:6, 6:3, 3:6, 0:3 - Dva brejka prednosti!

Gledamo Miomira iz rpvog seta, koji hita ka pobedi pre mraka u Londonu. Dva brejka i lepa sitaucija za našeg tenisera.

21:24

2:6, 6:3, 3:6, 0:2 - Lagana potvrda!

Nije se pomučio Kecmanović, a već ima 2:1 u setovima i 2:0 u četrvtom setu.

Bilo bi lepo da Miomir ovde posao završi pre mraka.

21:12

2:6, 6:3, 3:6, 0:1 - Brejk Srbina!

Veoma zanimljivi početak četvrtog seta, jedan prilično dug gem u kom je Kecmanovič imao nekoliko prilika da oduzme servis Nagalu.

Tek petu šansu je realizovao, i to nakon što je Indijac napravi o duplu servis grešku.

21:06

2:6, 6:3, 3:6 - Set za Kecmanovića!

Nagal je bio siguran u svom servis gemu, produžio je set, a onda je Kecmanović pokazao nesigurnosti.

Dozvolio je početna dva poena Indijcu, pa je morao da se vraća iz nimalo prijatne situacije. Uzeo je jedan poen, ali naredni izgubio i Nagal je imao dve brejk lopte.

Iščupao se iz teške situacije i obezbedio je sebi set loptu - i odmah je iskoristio!

21:01

2:6, 6:3, 2:5 - Miomir na korak od vođstva u setovima

Samo jedan gem ga deli od osvajanja trećeg seta.

20:55

2:6, 6:3, 2:4 - Miomir čuva brejk

Uspeo je da potvrdi brejk, ali je Nagal takođe bio siguran na svoj servis. Prednost je na strani našeg tenisera.

20:47

2:6. 6:3, 1:3 - Ideeemo!

Budi se Kecmanović, koristi prvu brejk loptu! Odličan trenutak da se napravi brejk, vodi 3:1

20:45

2:6, 6:3, 1:2 - Kecmanović hvata ritam

Čuva svoj servis i pokušava da pronađe igru iz prvog seta.

20:38

2:6, 6: 0:1 - Dobar početak

Miomir uzima početni gem u ovom setu, odlično aje servirao na prvi servis, pa nije bilo većih problema.

Sada je loptica kod Nagala.

20:34

20:33

2:6, 6:3 - Nagal izjednačio u setovima

Odlično je servirao i as servisom je završio gem za izjednačenje u setovima.

Čeka nas bar još dva seta tenisa.

20:30

2:6, 5:3 - Brejk Nagala!

Slomio je otpor Srbina u osmom gemu, napravio brejk i doveo se u priliku da sa nvoim loptama servira za izjednačenje.

20:20

2:6, 4:3 - Nagal sve žilaviji

Dosta uzbuzđenja nam je doneo šesti gem na servis Nagala. Imao je lepu priliku da ga završi posle nekoliko poena, ali je nanaizao greške i Kecmanović je gem odveo da se igra na razliku.

Na kraju indijski teniser ga osvaja za 4:3.

20:19

2:6, 3:3 - Kecmanović prati ritam

Novo izjednačenje za nastavk veće borbe u ovom delu igre.

20:12

2:6, 3:2 - Indijac opet vodi

Bez većih problema je sačuvao svoj servis gem, pa sada idemo opet sve iz početka.

Da vidimo kod koga je psihološka prednost.

20:10

2:6, 2:2 - Vratio se Miomir!

Mučio ga je Nagal u ovom gemu, ali je Srbin uspeo da se izbori i da dođe do izjednačenja.

20:02

2:6, 2:1 - Brejk Miomira!

Uzvraća Miomir! Posle 0:2 oduzima servis Indijcu i vraća se u ovaj set.

20:00

2:6, 2:0 - Brejk Nagala!

Indijac je u naletu, uzeo je servis Miomiru, za potpuno drugačiji nastavak meča. Kecmanović kao da se ugasio posle prvog seta.

20:00

B92.sport/SS

19:57

2:6, 1:0 - Nagal bolje počeo drugi set

Uzeo je početni gem za razliku od prvog seta. Možda je voo trenutak u kom se Indijac totalno vraća u meč? Ostaje da vidimo.

19:48

2:6 - Miomir ima set prednosti

Koristi prvu set loptu, posle nekontrolisanog udarca Nagala i vodi 1-0 u setovima.

Za to mu je bilo potrebno samo 34 minuta.

19:45

2:5 - Nagal uhvatio ritam

Prograo je Indijac, namestio ruku, pa mu je to donelo drugi gem na meču.

Sada će Miomir imati priliku da na svoj servis završi ovaj deo igre.

19:42

1:5 - Miomir na gem od seta

Rutinski je odservirao za peti gem i sada je na korak od prvog seta.

19:38

1:4 - Indijac prekinuo nalet Srbina

Šesta brejk prilika u dosadašnjem delu meče nije iskorišćena, Nagal je uspeo da se iščupa, iskoristio je greške Kecmanovića i konačno uzima prvi gem u duelu, posle 25 minuta igre.

19:34

0:4 - Miomir u naletu

Osvaja i četvrti gem u prvom setu, Nagal je u ozbiljnom problemu, iako je malo pokazao zube u ovom delu meča.

Kecmanović može da bude i te kako zadovoljan.

19:31

0:3 - Bolje nije moglo

Perfektan početak Kecmanovića, sva tri gema je uzeo, od toga ima dva brejka prednosti.

19:30

Naš Dušan Đukanović je na licu mesta

19:29

0:2 - Lagana potvrda brejka
Bez većih problema, Srbin uzima i gem na svoj servis.

19:23

0:1 - Odličan početak za Miomira

Odmah je napravio brejk, iskoristio je drugu brejk loptu i poveo na startu meča.