Tenis 15

1.7.2024.

17:02

Alkaras pobedio u tri seta - Lajal ga propisno namučio

Španski teniser Karlos Alkaras pobedom je počeo odbranu trofeja na Vimbldonu, pošto je u prvom kolu posle tri seta bio bolji od Estonca Marka Lajala.

EPA-EFE/TOLGA AKMEN EDITORIAL USE ONLY EDITORIAL USE ONLY

Alkaras je narednu rundu izborio posle dva sata i 24 minuta igre, a po setovima je bilo 7:6 (3), 7:5, 6:2.

Estonski tenieser, trenutno 269. igrač sveta, bio je dostojan rival, prilično je namučio aktuelnog šampiona, posebno u prva dva seta, ali je na kraju Španac pokazao klasu i rutinski priveo meč u svoju korist.

Velika borba viđena je u prvom setu, po dva brejka na obe strane viđena su u petom i šestom gemu, da bi do kraja ovog seta oba tenisera bila sigurna na svom servisu i pobednik je morao da bude odlučen u taj-brejk.

Tamo se bolje snašao Španac, koji je u ključnom trenuku uzeo poen Lajala i potom iskoristio prvu set loptu za prednost u setovima.

EPA-EFE/TOLGA AKMEN EDITORIAL USE ONLY

Drugi set odlično je počeo za Lajala, koji je poveo 2:0 i oduzeo servis trenutno trećem igraču sveta. Nije to dugo trajalo, Alkaras je odmah uzvratio u trećem gemu i vratio izgubljeno.

Do 11. gema i Špnac i Estonac su bili sigurni na servisu, a onda je prvi poklekao Lajal.

Dozvolilo je Karlosu brejk u idealnom trenutku, da bi potom rutinski odesrvirao za 2:0.

Treći set je počeo brejkom Alkarasa, koji je počenih 2:0 brzo i rutinski pretvorio u 5:1.

Izgubio je Lajal korak sa rivalom, iako je imao podršku londonske publike, nije mogao ništa da učim, osim što je do kraja meča spasao prvu meč loptu Alkarasa.

U 12. gemu Alkaras nije dozvolio da se ponovi scena iz prethodnog gema, drugu loptu za pobedu je iskoristio i obezebdio drugu rundu.

Ranije tokom ponedeljka Ruski teniser je savladao Aleksandra Kovačevića sa 6:3, 6:4, 6:2.

Dešavanja sa Vimbldona mogli ste da pratite UŽIVO u LIVEBLOGU B92.sport.

7:6, 7:5, 6:2 - Pobeda Alkarasa!

Imao je Alkaars malo problema u ovom gemu, publika je bila na strani Estonca, ali je posle 30:30 uzeo važan poen i kasnije iskoristio drugu meč lopu.

Posle dva sata i 24 minuta igre izborio je drugu rundu i trijumfalno je počeo odbranu trofeja osvojenog prošle godine.

16:55

Naš Dušan Đukanović je na licu mesta

16:51

7:6, 7:5, 5:2 - Lajal spasao meč loptu!

Prvu set loptu Alkaras nije iskoristo, Lajal je produžio gem i meč.

Sada španski igrač ima priliku sve da završi na svoj servis.

16:50

7:6, 7:5, 5:1 - Alkaras na gem od pobede

To je to, nema ovde više nikakve dileme. Samo je pitanje kojim rezultatom će meč biti završen u korist Španca.

16:46

7:6, 7:5, 4:1 - Još jedan brejk!

Hita Karlos Alkaras ka pobedi! Vodi 4:1.

16:44

Dejvid Bekam je u publici

16:43

7:6, 7:5, 3:1 -Lagan gem

Još jedan gem Alkarasa u kojem nije imao nikakvih problema, a Lajal nijednu šansu da gra ugrozi.

16:39

7:6, 7:5, 2:1 - Lajal prekida seriju Španca

Estonski teniser uzma prvi gem u trećem setu i za trenutak prekida nalet Karlosa, koji polako stiska gas u želji da se što pre plasira u drugu rundu.

16:36

7:6, 7:5, 2:0 - Rutinska potvrda brejka!

Lagan gem za tenisera iz Mursije, koji polako lomi rivala. Izgubio je Estonac korak sa Alkarasom i čini se da će ovde sve uskoro biti gotovo.

16:32

7:6, 7:5, 1:0 - Brejk!

I ovaj gem se igrao na razliku, a Karlos je iskoristio prvu brejk šansu i na pravi način osvojio teći deo igre.

16:26

Počeo je treći set

Prvi servira Estonac.

16:21

7:6, 7:5 - Alkaras vodi 2:0

Rutinski je odservirao Španac za drugi set u meču prvog kola. Skoro dva sata je Alkaras na terenu proveo u prva dva seta.

16:17

7:6, 6:5 - Brejk Alkarasa!

Sada nije propustio priliku i u idealnom trenutku pravi brejk, serviraće Karlos za drugi set.

16:14

16:13

7:6, 5:5 - Izjednačenje

Uzima prošlogodišnji pobednik Vimbldona i peti gem u ovom drugom setu. Za izjednačenje i nastavak velike borbe, jer se Lajal prilično dobro drži i u ovom delu igre.

16:07

7:6, 4:5 - Lajal spaso brejk loptu

Imao je Alkaras priliku da oduzme servis Lajalu, ali je njegov rival odoleo pritisku i produžio gem. Vezao je dva poena i poveo 5:4 u drugom setu.

16:03

7:6, 4:4 - Alkaras siguran

Španac bez problema uzima svoj servis gem i rezultat je 4:4.