Tenis 2

20.6.2024.

16:21

Alkaras doživeo neprijatan poraz u Londonu!

Britanski teniser Džek Drejper pobedio je Karlosa Alkarasa u Kvinsu, u okviru osmine finala.

Autor: Milan Tomić

Milan Tomić
Milan Tomić
Profimedia

Trenutno 31. igrač sveta bio je bolji od šampiona Rolan Garosa rezultatom 7:6 (3), 6:3, posle tačno 100 minuta igre.

Domaći predstavnik će u narendoj rudni igrati sa Tomijem Polom, koji je savladao Alehandra Tabila.

Početak meča Alkarasa i Drejpera bio je miran, bez brejk lopti, tako da je prvi period morao da bude rešen posle taj-brejka.

Drejper ga je odlično započeo, poveo sa 4:0, a prednost nije ispuštao do samog kraja.

Jedini brejk na meču načinio je upravo Drejper u šestom gemu drugog seta, kojim je prelomio susret.

Imao je još tri šanse i u osmom gemu, koje su ujedno bile i meč lopte, ali ih nije iskoristio.

U narednom servis gemu ništa nije prepuštao slučaju, iskoristio je četvrtu meč loptu i plasirao se dalje.

Drejper je tako uspeo da se revanšira Alkarasu za poraze u Indijan Velsu 2023, odnosno Bazelu 2022. godine.

Alkarasa će u ponedeljak na listi preteći Novak Đoković.