Tenis 0

11.4.2024.

14:30

Indijac namučio Runea

Danski teniser Holger Rune plasirao se u četvrtfinale Mastersa u Monte Karlu pobedom nad Indijcem Sumitom Negalom 6:3, 2:6, 6:2.

Srđan Novaković
Profimedia

Rune i Nagal su ovaj meč počeli kao i Kecmanović i Dimitrov, dan ranije, a završili su ga sutradan zbog kiše koje je pravila velike probleme organizatorima u Monte Karlu.

Prvi set je rešen posle jednog brejka koji je Rune napravio u devetom gemu što je bilo dovoljno da osvoji prvi set.

U drugom setu je usledio prekid zbog kiše, a dan posle je Nagal bio taj koji je bolji.

Velika borba je usledila u petom gemu, koji je Nagal dobio na servis Runea i to je brejk napravio posle četvrte brejk šanse.

Ovaj brejk je Nagal potvrdio u devetom gemu kada je poveo sa 5:3, a u sledećem gemu je potvrdio brejk prednosti i došao do izjednačenja u setovima.

U odlučujućem setu Rune je stekao prednost od 2:0, i tu prednost brejka je održavao do samog kraja seta, a to je automatski bilo i meča, jer je treći set rešio u svoju korist rezultatom 6:2.