Na Jelici počinje nova sezona treking i trejl lige Srbije
Nova sezona Treking i trejl lige Srbije počeće u subotu, 29. marta, 1. kolom koje se održava na planini Jelica, u organizaciji Planinarskog društva "Kablar" iz Čačka i Komisije za planinarski treking Planinarskog saveza Srbije.
Izvor: Planinarski savez Srbije
Treking i trejl liga Srbije/Anastasia Saltikova
Start trke je u 10 časova u centru sela Ježevica, u podnožju Jelice, na kojoj se prvi put održava ovo takmičenje, dok će oni koji se odluče za mini-stazu krenuti u 10:15 časova.
Do sada se prijavilo skoro 300 učesnika, koji će moći da trče ili prošetaju jednom od tri staze.
Program takmičenja
08:00-9:30 Prijava učesnika/preuzimanje startnog materijala
09:45 Svečano otvaranje
10:00 Start trke
10:15 Start mini-staze
16:00 Dodela medalja i pehara
Mala staza je dugačka 16,7 km i ima 671 metar uspona. Srednja je 25,5 km i potrebno je savladati 1046 m uspona, dok je najduži izazov, velika staza od 33,5 km sa 1223 m uspona.
Mini-staza namenjena rekreativcima i najmlađima je dužine 4,45 km sa 183 metara uspona.
Takmičari će proći nekim od najlepših delova ove planine, ići će kroz šumu, izaći će na greben, do vidikovca "Panorama", te vrha Jelice – Crne stene na 925 metara nadmorske visine.
Treking i trejl liga Srbije u 2025. godini imaće sedam kola, kao i državno prvenstvo koje će se u okviru Dana planinara održati 15. juna u Arilju.
U prvom delu sezone, nakon trke na Jelici, slede izazovi na Bukulji (12. april), u Babušnici (10. maj) i na Ozrenu (1. jun).
Treking je za svakoga
Treking i trejl liga Srbije/Anastasia Saltikova
U trekingu, koji se organizuje u nekim od najatraktivnijih predela Srbije, mogu da učestvuju sportisti, trkači, ali i rekreativci, šetači, planinari, oni koji uživaju u prirodi, od juniora do veterana.
Staze na trekingu mogu da se pređu trčeći ili šetajući. Svako izabere šta mu odgovara i najvažnije je da se provede vreme u prirodi, lepom okruženju, da se upoznaju nova mesta i bude fizički aktivan.
Po pravilu, mora biti tri staze, različite dužine, koje su tehnički zahtevne onoliko koliko i planina na kojoj se održava takmičenje.
Najduža staza je do 40 km, srednja do 30, a najkraća do 20 km, uz mini-staze koje su uglavnom oko 5 km.
Legendarni srpski odbojkaš Željko Tanasković, zbog obaveza na čelu Svetske federacije za školski sport (ISF), povukao sa sa mesta predsednika Evropske federacije za školski sport (ESSF)
Centralna tema prestižnog međunarodnog sportskog foruma "Rusija – sportska država", održanog pod sloganom "Sport za budućnost: Zajedno pobeđujemo", okupila je vodeće ličnosti iz sveta sporta, predstavnike vlada i međunarodnih organizacija.
Partizan jeste poznat po tome što gotovo uvek izbaci neko dete iz svoje škole u prvi tim, ali kada je reč o golmanima - na prste jedne ruke se mogu nabrojati "jedinice" u ovom veku koje su došle iz omladinskog pogona.
Najnovija Toyota RAV4 već je stigla u Severnu Ameriku, Evropu i Kinu, gde se postepeno učvršćuje na ključnim svetskim tržištima. Sada je konačno debitovala i na domaćem, japanskom tržištu - uz dva posebna stajling paketa razvijena u saradnji sa Modellistom.
Gde god da pogledate na internetu, nailazite na AI generisane slike i video-snimke. Sve ih je teže razlikovati od pravih, pa je Google napravio alat koji bi trebalo da vam pomogne u tome.
Kineski vlasnik TikToka, kompanija ByteDance, potpisala je obavezujuće sporazume sa američkim i globalnim investitorima o upravljanju poslovanjem aplikacije u SAD.
Vladimir Putin danas odgovara na pitanja građana i sumira rezultate za 2025. godinu. Stiglo je više od 2,5 miliona pitanja, a za transkripciju odabranih zadužen je "ruski ChatGPT" pod nazivom GigaChat. Šta je zapravo ovaj program?
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar