Odbojka 6

9.10.2024.

20:45

Istorijski uspeh srpskog kluba – po prvi put u Ligi šampiona!

Odbojkašice TENT-a iz Obrenovca ostvarile su najveći uspeh u dosadašnjoj istoriji kluba plasmanom u grupnu fazu Lige šampiona 2025.

OSSRB

TENT je u dvorani SKC “Obrenovac” u Obrenovcu, u revanš meču 3. runde kvalifikacija, savladao belgijski Asteriks Avo Beveren sa 3:0, po setovima 25:13, 25:19 i 25:20, posle 80 minuta igre.

Malina Terel je imala 16 poena, Nevena Sajić sa osam, a Bojana Popović, Mina Mijatović i Nataša Čikuc po šest poena.

U prvoj utakmici, odigranoj u Belgiji, TENT je savladao Asteriks Avo Beveren sa 3:1 (25:20, 25:20, 23:25, 25:12).

Po propozicijama CEV, za pobede od 3:0 i 3:1 pobednik dobija 3 boda. Ukoliko se meč završi rezultatom 3:2, pobednik dobija 2, a poraženi 1 bod. Ukoliko obe ekipe imaju isti broj pobeda i bodova, o ukupnom pobedniku odlučuje “zlatni set”, koji se igra odmah po završetku druge utakmice. “Zlatni set” se igra do 15 poena.

TENT će u grupnoj fazi Lige šampiona 2025. igrati u B grupi, protiv turskog Ezačibašija iz Istanbula, za koji igraju Tijana Bošković i Jovana Stevanović, francuskog Luvalua Pariza i nemačkog Šverina.

Prvu utakmicu TENT će odigrati 6. novembra u Istanbulu proitiv Ezačibašija.

Obrenovčanke će u 2. kolu (13. novembra) ugostiti Luvalua iz Pariza, a u 3. kolu (27. novembra) Šverin.

TENT će u 4. kolu B grupe (10. decembra) gostovati u Parizu, a u 5. kolu (8. januara) dočekati Ezačibaši u Obrenovcu. U poslednjem, 6. kolu (22. januar), TENT će gostovati u Šverinu.