Odbojka 0

2.10.2024.

22:00

Maksimalan poraz Zvezde na startu borbe za LŠ

Odbojkaši Crvene zvezde izgubili su od holandskog kluba Orion Stars rezultatom 3-0 (26:24, 25:20 i 25:20) u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Izvor: Tanjug

Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Meč u Dutihemu trajao je 83 minuta.

Zvezda je šansu propustila u prvom setu, kad je imala i set loptu kod vođstva 24:23, ali je domaćin nanizao tri poena i poveo 1-0, a zatim relativno lako dobio naredna dva seta i stigao do maksimalne pobede.

Maksim Škredau bio je najbolji u pobedničkom timu sa 15 osvojenih poena, a sa po 11 su ga pratili Kas Abraham i Tom Kups.

U ekipi Crvene zvezde se istakao Ahmed Omar sa deset osvojenih poena.

Revanš se igra 8. oktobra u Beogradu.

Pobednik duela Crvena zvezda Orion Stars igraće u odlučujućoj, 3. rundi kvalifikacija (16. i 23. oktobar) protiv pobednika dvomeča Hipo Tirol Insbruk (Austrija) Mladost Zagreb (Hrvatska). U prvoj utakmici, odigranoj u Austriji, Hipo Tirol Insbruk je pobedio Mladost sa 3:0 (25:16, 25:14, 25:18).