Košarka 13

20.10.2024.

20:32

Barsa na kolenima odmah nakon Zvezde

Košarkaši Barselone upisali su poraz na svom terenu u prvoj utakmici nakon dramatične pobede protiv Crvene zvezde.

EPA-EFE/TILO WIEDENSOHLER

Barselona je doživela poraz u četvrtom kolu španske ACB lige od Baskonije rezultatom 93:89.

U prvom poluvremenu viđeno je dosta preokreta, ali je Baskonija u jednom trenutku preuzela vođstvo i nije ga ispuštala do kraja utakmice.

Borila se Barsa, spustila se sa -10 do -2 u poslednjoj četvrtini, ali je na kraju bilo premalo vremena za veliki preokret, pa je tim iz Katalonije upisao prvi poraz u novoj sezoni španskog prvenstva.

Da situacija bude još nepogodnija po Barselonu, Laprovitola je povredio koleno i u velikim bolovima morao da bude iznet sa terena.

Najbolji kod pobednika bio je Trent Forest sa 19 poena. Luvavu-Kabaro je ubacio 18 uz pet asistencija, Moneke je imao 12, a Hol 12 poena.

Srpski košarkaš Ognjen Jaramaz ubacio je četiri poena i imao po dva skoka i asistencije za 17 minuta na parketu.

Na drugoj strani Džabali Parker je bio najefikasniji sa 19 poena. Metu je dodao 14, dok su Anderson i Panter ubacili po 12.