Košarka 0

9.10.2024.

22:13

Li "zapalio" FMP: 43 poena!

Košarkaši FMP-a poraženi su kod kuće od Manise sa 101:97 u susretu 2. kola H Grupe u Košarkaškoj ligi šampiona.

Profimedia

Posle pobede nad Peristerijem u prvom kolu, ekipa iz Železnika je sada doživela i prvi poraz.

Košarkaši FMP-a su dobili prvu četvrtinu sa 20:17, ali su na poluvreme otišli sa zaostatkom od četiri poena, 44:48.

Tokom treće četvrtine uspeli su u tri navratak da pređu u vođstvo, pa su u poslednjih deset minuta ušli sa poenom poenom prednosti, 70:69.

Ipak, gosti koje je predvodio sjajni Amerikanac Sejben Li, koji je bio ubedljivo najbolji pojedinac meča sa 43 poena, bili su sigurniji u finišu.

Podsetimo, Sejben Li uskoro prelazi u Makabi.

Stekli su pred kraj deset poena prednosti (101:91) i FMP je do kraja uspeo samo da ublaži poraz.

U pobedničkoj ekipi osim Lija, istakli su se i Hugo Beson sa 21, odnosno Martinas Ehodas sa 17 poena.

U timu FMP-a, Danilo Tasić je susret završio sa 25, a Matik Rebec sa 20 poena.