Košarka 0

21.9.2024.

23:55

Milano i Virtus za trofej – Ledej dvocifren, 21 poen Šengelije

Košarkaši Olimpije Milana pobedili su Veneciju rezultatom 73:62, dok je bolonjski Virtus nadigrao Napoli rezultatom 96:87 i oni će se boriti za trofej Superkupa Italije.

EPA-EFE/ANDREJ CUKIC

Košarkaši Milana nisu ostavili Veneciji prostora za iznenađenje i vodili tokom svih 40 minuta, a najveća prednost je iznosila 22 poena kada je krajem treće četvrtine bilo 59:37 u njihovu korist.

Etore Mesina je mogao da bude zadovoljan partijom njegovih izabranika koji su maksimalno ozbiljno pristupili utakmici i izborili finale.

Najefikasniji je bio Nenad Dimitrijević sa 14 poena, dok je Nikola Mirotić imao 13 i Zek Ledej se istakao sa 10 poena, 5 skokova i 2 asistencije.

Na drugoj strani, Amedeo Tesitori je meč završio sa 12 poena, 6 skokova i 2 asistencije, a Davide Kazarin sa 10 poena, 2 skoka i 2 asistencije.

Što se tiče Virtusa, oni su previše ležerno ušli u duel sa Napolijem i morali dobro da se pomuče da pobede sa 96:87.

Napolitanci su imali prednost na startu utakmice, a onda Virtus preokreće, stiže i do +13 dok je maksimalna prednost bila 42:23 pred odlazak na poluvreme.

U nastavku je Napoli dosta mučio Virtus, ali su izabranici Luke Bankija u poslednjoj četvrtini dodali gas, preokrenuli, pa slavili sa 9 poena razlike za finale sa Olimpijom.

U pobedničkom sastavu najbolji je bio iskusni Tornike Šengelija, koji je upisao 21 poen, 5 skokova i 5 asistencija, a Ante Žižić je dodao 11 poena i 3 skoka.

Kod poraženih, Zek Kouplend je nanizao 30 poena i imao 2 skoka i 2 asistencije, a Dario Drežnjak je uknjižio 2 poena i 3 skoka.