Košarka 138

14.9.2024.

16:49

Zvezda se "ugasila" u Moskvi – težak poraz od Zenita

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Zenita iz Sankt Peterburga rezultatom 83:70 u poslednjoj utakmici VTB kupa u Moskvi.

KK Crvena zvezda

Posle tesnog poraza od CSKA, te pobede nad Lokomotivom, tim Janisa Sveropulosa je duel protiv Zenita odigrao po principu "toplo-hladno".

U prvom poluvremenu je sve delovalo vrlo dobro, sa vođstvom, čvrstom odbranom i igrom pod obručima, ali i bez ijedne pogođene trojke.

U nastavku je crveno-bele stigao umor i potpuno su se "ugasili", iako je proradio šut van linije 6,75.

Pogađali su najviše Ajzea Kenan i Kodi Miler-Mekintajer, ali ih je sve u senci ostavio Dvejn Bejkon koji je pogotovo u trećoj četvrtini zatrpao koš srpskog tima.

Na kraju je meč završio sa 19 poena, ali sa pet trojki u pomenutom delu meča. Pratio ga je Aleksandr Ščerbenev sa 16, dok je pod košem dominirao Aleks Pojtres, strelac 14 pogodaka.

U ekipi Zvezde je Miler-Mekintajer imao 20 poena, osam skokova i šest asistencija, a jedini dvocifren još je bio Ajzea Kenan sa 10 koševa.

Majk Daum i Luka Mitrović su imali po osam, Uroš Plavšić sedam, Nikola Kalinić pet, a Ognjen Dobrić četiri, a Dejan Davidovac tri.

Utakmicu smo pratili UŽIVO putem našeg LIVE BLOGA.

70:83 – kraj!

Završena je utakmica pobedom Zenita od 13 poena razlike.

Zvezdu je, definitivno, stigao umor i zbog toga je pala u finišu.

Ali, biće tu dosta stvari na kojima će Janis Sferopulos morati da poradi.

16:46

38' Igra se bez garda

Trojka na jednoj, pa na drugoj strani.

Upisali su ih i Kodi Miler-Mekintajer i Ajzea Kenan za 68:78.

16:39

35' Pljušte trojke na obe strane

Na jednoj strani, ponovo, Dvejn Bejkon za 60:73, a na drugoj odgovara Kodi Miler-Mekintajer za 63:73.

16:33

33' Opet Dvejn Bejkon!

Nova trojka kojom odgovara na pogodak Nikole Kalinića.

Sferopulos mora da zove tajm-aut, jer se igra njegove odbrane potpuno raspala.

Zenit vodi 55:68 na sedam minuta pre kraja.

16:32

32' Tri vezane trojke Zenita!

Šerbenjev, pa dva puta Dvejn Bejkon.

Između je samo Kodi Miler Mekintajer poentirao za dva poena.

Zenit je na maksimalnih 52:65.

16:28

50:56 – kraj 3/4

Zvezda je u ozbiljnom padu, a Zenit je na najvećih +6.

Još 10 minuta igre je preostalo.

16:22

29' Velika serija Zenita

Čermenjev pogađa trojku preko Davidovca za +5 (49:54).