Košarka 80

13.9.2024.

20:49

Crno-bela rapsodija na Sajmu – Partizan u novim dresovima razbio AEK

Košarkaši Partizana su ubedljivo slavili na pripremnoj utakmici pred start nove sezone.

Dimitrije Vasiljević/STARSPORT

Oni su na Beogradskom sajmu bili bolji od košarkaša AEK sa 93:60

Najefikasniji u Partizanu bili su Braun sa 12, Lundberg sa 10, Dejvis sa 9, Vašington sa 7, Nilikina sa 8.

Crno-beli su pred skoro 5.000 navijača u novim dresovima odigrali sjajnu utakmicu protiv ekipe AEK, gde su dominirali od starta do kraja meča.

Odličan start Partizana koji je dobrim napadima brzo stekao prednost od 12:4. Utakmicu su dobro otvorili Braun i Dejvis, koji su predvodili ekipu u prvom kvartalu meča.

Starsport

Sjajnim procentima šut Partizan je već na polovini prve četvrtine stekoa i dvocifrenu prednost od 20:10.

To je bio znak da trener AEK Dragan Šakota zatraži tajm-aut posle kojeg se njegova ekipa konsolidovala i stekla određeni napadački ritam.

Uspeo je AEK da pred kraj četvrtine prepolovi prednost Partizana na 23:18, ali do kraja su crno-beli povećali razliku, tako da je posle prvog kvartala na semaforu stajalo 27:20.

Malo je Partizan slabije krenuo u drugu četvrtinu, pa je AEK tako spustio prednsot crno-belih na svega tri poena prednosti (30:27). Ipak su domaći uspeli da odbiju nalet gostiju i pre svega dobrim šutem za tri poena vrate pristojnu prednost, tu je prednjačio Frenk Nilikina koji je utakmicu otvorio sa dve trojke.

Na to su se posle nadovezali Pokuševski i Karlik Džouns, dok je Tajrik još više podigao atmosferu u hali svojim blokadama i snažnim zakucavanjima.

Ali je Partizan ponovo uspeo da se izdigne i iskoristi prednost domaćeg terena i preko Balše Koprivice ponovo stekne dvocifrenu razliku, koju je održao do kraja prvog poluvremena, gde je otišao sa vođstvo od 49:38.

U drugom poluvremenu smo gledali jednosmernu ulicu, gde su košarkaši Partizana dominirali po svim parametrima.

Na krilima Tajrika Džonsa Partizan je nastavio u dobrom ritmu utakmicu u trećem kvaratalu, da bi onda su se priključio i Ife Lundberg.

Koliko je Partizan odigrao dobru četvrtinu vidi se i po broju poena koliko su gosti iz Atine postigli u ovom kvartalu.

Svega osam poena su žuto-crni postigli i to je dobar pokazatelj kakvu odbranu mogu da igraju košarkaši Partizana.

Tako da je posle treće četvrtine na semaforu stajalo ubedljivih 78:46.

To je malo spustilo ritam meča u poslednjem kvartalu, gde je Partizan kontrolisao ritam meča i tako upisao ubedljivu pobedu.

Obradović je delio minutažu svim košarkašima na terenu, tako da su svoje minute imali i Aleksa Dimitrijević, kao i Mitar Bošnjaković, koji su se tako imali prilike da se predstave navijačima Partizana.

Sledeću utakmicu crno-beli igraju u nedelju protiv Pariza.

Kompletan tok meča mogli ste pratiti putem našeg LAJV BLOGA.

20:46

40' Ubedljiva pobeda Partizana

Nema poena za Nakića.

Grent Golden zato pogađa za dva.

Prva trojka Vašingtona 93:60

Faul u napadu Bošnjakovića.

20:44

38' Faul Bošnjakovića

Lična greška za Mitra Bošnjakovića za dva penala Goldena, 87:58

20:40

36' Zakucavanja Brauna

Lagani poeni Brauna za nove poene, tako je sada stigao do svojih 12 do sada na ovoj utakmici.

Tajm-aut je zatražio Šakota, da bi posle minuta odmora, prvo Partizan ukrao loptu, i onda je momentalno izgubio.

AEK pogađa tek svoju četvrtu trojku na meču 87:56

20:34

36' Nema trojke

Neće šut večeras Dvejna Vašingtona koga večeras ne ide šut.

Izašao je sa terena, preselio se na klupu, umesto njega je u igri Bošnjaković.

Gubi loptu Sterling Braun, a Nilikina pravi faul.

20:28

34' Partizan se probudio

Vanja Marinković posle tajm-auta pogađa za dva, potom je Nilikina odigrao dobru odbranu, da bi onda bio fauliran Balša Koprivica.

Zakucavanje Pokuševskog na asistenciju Nilikine. 82:51

Akcija za Nilikinu koji je zaustavljen faulom i reprezentativac Francuske će imati dva slobodna bacanja 83:51

20:25

32' Serija AEK

Dva vezana napada u kojem je Skordilis poentirao i to je bio znak za Željka Obradovića da zatraži tajm-aut.