Košarka 79

8.9.2024.

23:14

Obradović isprobavao, a Partizan demolirao Trapani u poslednjem meču na Siciliji

Košarkaši Partizana su savladali ekipu Trapanija u finalu turnira na Siciliji rezultatom 89:61.

Pedja Milosavljevic / STARSPORT

Partizan je na ovom meču u početku imao problema, posebno u prvih 10 minuta, kada su crno-beli delovali nesigurno.

U napadu nije bilo dovoljno kreacije, dok je odbrana popuštala, što je iskoristio Kris Orton, lako dolazeći do ofanzivnih skokova.

Međutim, Partizan je postepeno počeo da gradi svoju igru, a prava promena se videla sredinom druge deonice.

U tom periodu, crno-beli su uspeli da spoje nekoliko kvalitetnih napada, stekavši prednost od osam poena, što im je omogućilo da lakše kontrolišu tok utakmice.

U drugo poluvreme Trapani je ušao dezorijentisan, dok je Partizan značajno podigao nivo igre, kako u napadu, tako i u odbrani. Ta povezanost se jasno osetila na terenu, gde su crno-beli potpuno dominirali.

Prednost Partizana nastavila je da raste iz minuta u minut, dostigavši ogromnih 24 poena razlike na kraju treće deonice.

Ife Lundberg se razigrao u trećoj četvrtini, postigavši osam poena, dok su ostali briljirali u odbrani, igrajući na izuzetno visokom nivou. Čini se da će upravo raznovrsnost u defanzivi postati ključna odlika ovog tima.

U prvom planu u tom segmentu bili su Frenk Nilikina i Isak Bonga, koji su sjajnim kretanjem i dugim rukama konstantno ometali napad Italijana.

Kako je meč odmicao, italijanska ekipa sve teže je nalazila odgovor na čvrstu igru crno-belih, koji su sa svakim minutom delovali sve sigurnije i dominantnije.

Ekipa Trapanija je odustala, što se videlo i u poslednjih 10 minuta meča, kada su crno-beli rutinski priveli utakmicu kraju.

Najefikasniji u timu Partizana je bio Ife Lundberg sa 24 poena. Brendon Dejvis je postigao 18, a Sterling Braun 14.

Tok meča smo pratili zajedno uz LIVE blog.

Partizan je osvojio turnir na Siciliji!

Ređali su se košarkaši Partizana kao na traci na šutu za tri poena. Sa linije 6.75 bili su precizni Lundberg, Braun, Nilikina...

Obradović je iskoristio maksimalno ovaj turnir da isproba sve moguće kombinacije u ekipi, a videćemo kako će to izgledati kad počne sezona.

23:02

4/4 5' Održava prednost Partizan

Dobro se Brendon Dejvis izborio ispod koša i postigao poene, ali to nije mogao da ponovi u sledećem napadu.

Kaznio je to Alibegović trojkom, a onda crno-beli gube loptu.

Nova trojka za Lundberga, pa i poeni Brauna za 75:51.

22:53

Kraj treće četvrtine!

Gelovej dolazi do poena, Alibegović potom promašuje šut sa poludistance, a loptu hvata Dejvis.

Nakon dobre akcije, Nilikina ostaje sam na šutu sa distance i pogađa trojku.

+24 za Partizan pred poslednjih 10 minuta!

22:36

3/4 8' +20

Nakon što je Bonga promašio trojku, a Lundberg odigrao odlično odbranu i lako poentirao, već je u sledećem napadu Nilikina izgubio loptu.

Orton lako poentira na drugoj strani, a Željko Obradović traži tajm-aut.

Odličnu epizodu u defanzivi imao je i Vanja Marinković, koji je zajedno sa Lundbergom uspeo da ukrade loptu protivniku i lako poentira.

Pokuševski je prvo bio polovičan sa linije penala, a onda je pogodio trojku, koja mu je vraćena za 60:40.

22:29

3/4 4' Dvocifrena prednost

Treću četvrtinu su otvorili Binga i Robinson – 45:33.

Trapani potom pravi nesportsku, Partizan koristi to i postiže nove poene sa linije penala, a onda je Lundberg promašio čitav koš.

Alibegović potom odlazi na bacanja, a pred prvi tajm-aut u trećoj četvrtini koristi italijanski klub nakon trojke od tablu Lundberga –35:46.

21:46

Kraj druge četvrtine!

21:45

2/4 9' Partizan se odlepio

Karlik Džons postiže nove poene sa linije penala, a nakon njega Lundberg vezuje četiri pogotka za 36:29 u korist crno-belih.

Vratio se Trapani, ali dve trojke u kratkom vremenskom periodu, prvo Džonsa kome su ovo bili prvi poeni iz igre, a potom i Brauna dovode Partizan na 42:31.

Jeboa smanjuje na 42:33, Obradović potom traži tajm-aut, a poslednji napad nije iskoristio Džons koji je pokušao da pogodi trojku.

21:42

2/4 5' Samo pet poena Partizana za pet minuta

Samo pet poena za Partizan za pet minuta u drugoj četvrtini. Pogodio je Bonga za tri, pa je onda Brendon Dejvis poslat na liniju penala.

Oba bacanja je pogodio.

Odličnu odbranu igra Bonga, čak i kad ispadne, neverovatnim odrazom uspeva da se vrati i spreči otvorene šuteve protivnika.

Dejvis potom ispravlja Lundberga, a onda Horton postavlja novo izjednačenje 27:27.

21:31

2/4 1' Prvi tajm-aut Obradovića

Serija Trapanija i to preko Alibegovića! Čak četiri poena je vezao iz reketa, nisu uspeli da ga zaustave ni Pokuševski ni Karlik Džouns, te Obradović na 23:20 traži prvi tajm-aut.

Partizan i dalje igra bez klasičnog centra.