Košarka 3

5.9.2024.

21:08

Zvezda u laganom ritmu protiv Hapoela, 25 poena Motlija – isključeni Beverli i Gedraitis

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Hapoel Tel Aviv u prijateljskoj utakmici rezultatom 82:74 u dvorani "Aleksandar Nikolić".

KK Crvena zvezda

Crveno-belima ovo je bio treći trijumf u isto toliko pripremnih mečeva za novu sezonu.

Izabranici Janisa Sferopulosa razbili su rivala u prvom poluvremenu, pošto su na pauzu otišli čak sa 15 poena razlike.

Izraelski tim uspeo je da nadoknadi solidan deo zaostatka, ali se pobednik nije dovodio u pitanje.

Kod domaćina najbolji poenter bio je Kodi Miler-Mekintajer sa 12 poena. Po 11 su ubacili Luka Mitrović (7sk), Nikola Kalinić (5sk) i Džoel Bomlomboj (6sk), dok je dvocifren bio i Dejan Davidovac sa deset.

Na drugoj strani nezaustavljiv je bio Džonatan Motli sa 25 poena (10/14 iz igre) i devet uhvaćenih lopti. Iš Vejnrajt je ubacio 12 poena, dok je Patrik Beverli imao lošu utakmicu sa samo sedam poena.

Bilo je "varnica" od početka duela Beograđana sa gostima iz Tel Aviva, ali je kulminiralo u drugom poluvremenu kada je Nikola Kalinić dobio tehničku, a potom došlo i do "kačenja" između Rokasa Gedraitisa i Patrika Beverlija.