Košarka 29

28.8.2024.

19:48

Crveno-bela žurka na Palama: Zvezda rešetala – odličan debi Kodija i Kenana

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Jahorinu 94:53 (19:4, 24:20, 25:12, 26:17) u prvom pripremnom meču za novu sezonu.

Ekipa Janisa Sferopulosa na Palama je bez velikih problema došla do trijumfa, razlika u kvalitetu bila je evidenta, a već posle prvih 10 minuta bilo je jasno da će se crveno-beli prošetati kroz ovaj susret.

Grčki stručnjak dao je  priliku svim igračima, osim Nikole Kalinića i Miloša Tedosića, koji nisu igrali, odnosno nisu ni putovali sa ekipom na ovaj susret.

Novajlije u timu iskoristile su šansu da se pokažu na debiju, a Kodi Miler Mekintajer i Ajzea Kenan su najbolje iskoristili tu šansu.

Nekadašnji plejmejker Partizana u prvom meču za crveno-bele bio je nezustavljiv i postigao je 15 poena, dok je Ajzea stao na jedan poen manje.

Sve to ispratio je povratnik Ognjen Dobrić sa 10 poena, Amdrej Kostić je postigao devet koševa, dok su po osam ubacili Luka Mitrović i Uroš Plavšić.

Imala je Jahorina svoje minute, posle prve deonice uspela u kojoj je ubacila samo četiri poena, uspela je da zbije redove i pokaže da ume da igra košarku, ali sve to nije bilo dovoljno i Zvezda je u koloni za pobede na pripremema upisala prvu recku.

U poraženom timu Filip Simić bio je najbolji sa 11 poena, po jedan manje je postigli su Stefan Mijović i Gojko Sudžum.

Kraj - 93:54

Ubedljiva pobeda Crvene zvezde na prvom pripremnom meču.

19:41

Nova trojka!

Postiže je Jago dos Santos za 85:47.

Još četiri minuta do kraja.

19:37

Dobrić i Plavšić ne maše

Povratnik u crveno-bele redove pogodio je trojku, a u svemu ga na pravi način prati i drug iz reprezentacije i osvajač bronze, Uroš Plavšić.

Morao je trener Jahorine da traži tajm-aut i da prekine nalet gostiju - 80:45

19:36

Simić vuče Jahorinu

Pokušava domaćin da pruži takav-takav otop, ali razlika je i dalje velika - 75:45

19:32

Trojka Nedovića

Konačno openi iz igre za Zvezdinog beka, koji je prezhodno upisao poene samo sa linije za slobodna bacanja.

Zvezda vodi 73:71.

19:28

Čeka nas poslednjih 10 minuta

Da vidimo kako će se ovaj meč završiti.

19:25

Kraj 3/4 - Zvezda ima plus 32

Treća deonica završena je penalaima Luke Mitrovića, koji je obe prilike iskoristio i postavio rezultat na sermaforu na 68:36.