Prva četvrtina je bila izuzetno efikasna i interesantna, a Kavalirsi su je otvorili serijom 15:5 i odmah pokazali da im ne pada na pamet da uspore i da silno žele 15. pobedu zaredom.
Na jednocifreni zaostatak se Šarlot vratio tek nakon trojke Vase Micića za 27:20, ali je domaći tim uspeo da održi veliku prednost i sa 38:28 okončao prvi 12-minutni period.
I u drugoj četvrtini su odbrane bile u drugom planu. Micić je tada postigao svoju drugu trojku, a Klivlend deonicu dobio sa 34:31 i povisio prednost na 13 poena razlike, kada je na semaforu stajalo 72:59 uoči poluvremena.
Lamelo Bol i Majls Bridžis su napravili sjajnu seriju i spustili zaostatak na 102:99, a važna je bila i trojka Vase Micića u finišu trećeg kvartala kada je smanjio na 99:96.
Micić je tu i stao sa poenima, a Kavalirsi su na kvalitet izvukli trijumf i srušili Šarlot za 15. pobedu u nizu.
Srpski košarkaš Vasilije Micić je imao 9 poena (3 trojke iz 4 pokušaja), a njegov saigrač Lamelo Bol je bio najefikasniji pojedinac sa 31 poenom i 12 asistencija, Majls Bridžis je imao 19 poena uz po 8 skokova i asistencija, a Brendon Miler i Grent Vilijams ubacili su po 15 poena.
Klivlend Kavalirse su do pobede nosili Darijus Garland sa 25 poena, 5 skokova i 12 asistencija, Taj Džerom je imao 24 poena i 8 asistencija, Evan Mobli 23 poena i 11 skokova, a Džeret Alen 21 poen uz 15 skokova.
Švajcarska fudbalska scena teško prihvata realnost ispadanja u B diviziju Lige nacija nakon remija sa Srbijom u Cirihu. Rezultat 1:1 ostavio je domaću selekciju bez šansi da zauzme makar treće mesto u grupi, a sad su usledile i kritike na račun sudija.
Partizan je poražen od Olimpije Milano u u desetom kolu Evrolige rezultatom 88:81. Utakmicu i dešavanja posle nje mogli ste da pratite uživo uz B92.sport.
Fudbaleri Srbije dočekuju Dance na leskovačkoj "Dubočici" (20.45) u meču koji će odlučiti drugog učesnika četvrtfinala Lige nacija iz grupe 4 divizije "A".
U 96. godini preminuo je američki matematičar, informatičar i prosvetni radnik, koji je jedan od najzaslužnijih za uvođenje računara u obrazovne sisteme i domove "običnih" ljudi.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar