Predrag Peđa Stojaković se smatra jednim od najboljih šutera evropske i američke košarke i tokom bogate karijere je igrao za Crvenu zvezdu, PAOK, Sakramento, Indijanu, Nju Orleans, Toronto i Dalas.
Profesionalnu košarku je igrao od 1992. do 2011. godine, kada se povukao kao NBA šampion sa Maveriksima nakon pobede nad Majamijem.
On je u podkastu "Knuckleheads" pričao o početku svoje karijere, kada je kao dečak izbegao iz Hrvatske i sa porodicom došao u Beograd, a onda sa 16 godina otišao u Solun i igrao za PAOK sa velikim uspehom, odakle odlazi u NBA 1996. godine.
"U Srbiji imamo veliku košarkašku tradiciju. Generacija Vlade Divca koji mi je bio saigrač kasnije, a učio sam i od njega i od Rađe i Kukoča i ostalih. NBA nismo mnogo gledali, jer je bilo previše rano, a i slabo koja utakmica bi dolazila do nas", počeo je priču Stojaković.
Upitan je o grčkoj košarkaškoj ligi...
"Timovi koji imaju mnogo novca dovode veliki broj sjajnih igrača. Tada je u Grčkoj bilo igrača poput Dominika Vilkinsa i imao sam 17 godina kada sam igrao protiv njega, a on je bio na kraju karijere i prvu Evroligu je osvojio za Panatinaikos koji je posle osvojio još šest puta titulu. Ksavijer Mekdenijels mi je takođe bio protivnik, a ne znam koliko ih se sećate, Entonija Bonera i ostalih. Sjajni igrači, za mene je to bila priprema za NBA, da razumem atleticizam i fizičke predispozicije koje me čekaju kasnije. Imao sam pritisak da napravim nešto. I sećam se kada su me u Sakramentu pitali da li osećam pritisak pred plej-of košarku i odgovorio sam da ima pritiska, utakmica je važna. Pritisak je kada vlasnik uđe u svlačionicu i kaže ako izgubite, nema plate. To se događalo u Evropi. Ima toga i sada, samo manje. Igrao sam u halama gde je pušenje dozvoljeno, čak su i treneri pušili. To je bio deo moje karijere. Imao sam mnogo sreće što sam pronašao košarku, uvek sam sebe smatrao srećnikom zbog toga", rekao je Peđa Stojaković.
OpenAI, Anthropic i Meta Platforms navodno američkim obaveštajnim i odbrambenim agencijama ne dozvoljavaju korišćenje njihovih tehnologija kako bi se naškodilo ljudima. Ipak, saradnja postoji.
Komentari 2
Pogledaj komentare Pošalji komentar