Košarka 2

27.10.2024.

8:28

Dončićevih 40 malo Dalasu, Nurkić blistao, Tristan nema mesta ni na klupi VIDEO

Košarkaši Finiska savladali su Dalas 114:102 u Arizoni uprkos velikoj partiji Luke Dončića.

Izvor: B92.Sport

Tanjug/AP Photo/Darryl Webb

Slovenački superstar završio je meč sa 40 poena, već je 23 postigao u prvom poluvremenu, Kajri Irving ga je pratio sa 22, kao i Klej Tompson sa pet trojki i 19 poena, međutim ni učinak Dalasovog potentnog trija nije bio dovoljan da se "pomrače" Sunca.

Finiks je vodio gotovo sve vreme, u poslednjoj deonici i 15 razlike i bez većih trzavica je priveo meč kraju.

Sofascore

Kod pobednika Kevin Durent je potvrdio klasu sa 31 poenom, Jusuf Nurkić je takođe bio sjajan sa 18 poena i 15 skokova, dok je Devin Buker sa 21 poenom, uz pomenuti dvojac, bio najjači napadački zamajac kod domaćih.

Sansi su ovog puta imali veliku korist i od rukija Rajana Dana, koji je prvi put bio starter i za 21 minut ubacio 13 poena.

Dan i Durent su i prelomili utakmicu vezanim trojkama šest minuta pre kraja kada su Finiksu doneli +12 i usmerili meč u jednom pravcu.

Odsustvo Bredlija bila i Grejsona Alena nije se negativno odrazilo na igru domaćeg sastava koji je upisao drugu pobedu ove sezone, nakon one u uvodnom duelu protiv Klipersa.

Istovremeno, Vašington Vizardsi su pretrpeli još jedan težak poraz, drugi od starta sezone, ponovo bez bilo kakvog učinka Tristana Vukčevića, koji ni ovog puta nije bio ni na klupi ekipe.

Klivlend je opravdao ulogu favorita i porazio Vizardse rezultatom 135:116.

Trio Mičel (30p), Garland (23) i Alen (23) bio je nezaustavljiv za odbranu domaćeg tima.

Ekipa Toronta, srpskog trenera Darka Rajakovića, poražena je drugi put u tri utakmice nove sezone - prethodne noći od Minesote u gostima 112:101.

Već je prva četvrtina, koja je završena vođstvom "Vukova" 32:18 bila jasan pokazatelj u kom pravcu će ići utakmica. Gosti nisu imali snage ni kvaliteta da uzvrate i preokrenu rezultat u svoju korist.

Džulius Rendl i Entoni Edvards su sa 24 poena predvodili "čopor" ovog puta.