Košarka 5

24.10.2024.

8:25

Srpski tandem jednocifren – skromno veče Micića i Bogdanovića VIDEO

Srpski reprezentativci Bogdan Bogdanović i Vasilije Micić startovali su pobedama u novoj NBA sezoni.

Izvor: B92.Sport

EPA-EFE/ERIK S. LESSER

Atlanta je na svom terenu porazila Bruklin 120:116, dok je Šarlot, kao gost, savladao Hjuston 110:105, uz tek solidne role našeg tandema.

Vasa je za 17 minuta u igri, "sa klupe", doprineo trijumfu Hornetsa sa pet poena (2/9 iz igre) i pet skokova

Bogdan je bio nešto bolji sa osam poena za 28 minuta uz po dva skoka, asistencije i blokade.

Kapiten Srbije je takođe meč počeo sa klupe, a tokom celog meča je šutirao samo trojke 2/6 (2/2 slobodna).

Hokse su do trijumfa predvodili Tre Jang sa 30 poena i 12 asistencija i Onijeka Okongvu sa 28 poena, što mu je i rekord karijere.

Prvi "pik" sa minulgo drafta Zek Risašer na svom debiju u NBA postigao je sedam poena za 19 minuta.

U penal završnici ova dvojica košarkaša su bila mirne ruke sa linije slobodnih bacanja i održali prednost Hoksa do samog kraja.

Kod Bruklina daleko najbolji bio je Kem Tomas sa 36 poena i sedam ubačenih trojki iz 23 šuteva. Iza njega po efikasnosti su se poređali Vilson sa 16 poena i Džonson sa 14.

U meču koji je odigran u Teksasu, u trijumfu Šarlota, sjajan je bio Lamelo Bol sa 34 poena, uz njega i Tre Man sa 24.

S druge strane, Roketsi su igrali na krilima Halperina Šenguna, najkorisnijeg igrača utakmice sa 25 poena i 18 skokova, kao i najefikasnijeg u poraženom sastavu Džehlena Grina, koji je utakmicu završio sa 28 poena.