Košarka 17

23.10.2024.

8:10

Istorija – otac i sin po prvi put na parketu; Broni i Lebron u senci neverovatnog Dejvisa

Košarkaši Los Anđeles Lejkersa su na svom terenu pobedili Minesotu 110:103 (22:23, 33:19, 27:32, 28:29) u prvom meču u novoj sezoni NBA lige.

Tanjug/AP Photo/Eric Thayer

Proveri svoje znanje – Euroleague Selektor

Najefikasniji u ekipi Lejkersa bili su Entoni Dejvis sa 36 poena, uz 16 skokova i tri blokade, Rui Hačimura sa 18 i Lebron Džejms sa 16 poena.

Ostin Rivs je imao 12 poena i devet skokova, a Džekson Hejs je bio peti i poslednji dvocifreni sa 10 poena.

U ekipi Minesote najefikasniji su bili Entoni Edvards sa 27 poena, uz šest skokova, Džulijus Rendl sa 16 poena, uz devet skokova i Nikel Aleksander-Voker sa 14 poena, dok je Rudi Gober zabeležio 13 poena i 14 skokova.

Naz Rid je postigao 12 poena, a Donte Divićenco je imao 10 poena.

Sofascore

Po prvi put se desilo da otac i sin zaigraju zajedno u NBA ligi, pošto su Lebron Džejms i njegov sin Lebron Džejms Džunior, koji je igrao tri minuta, ušli na teren u isto vreme na četiri minuta do kraja druge četvrtine.

Za to vreme je promašio dva šuta i imao jedan skok, te se brzo vratio na klupu.

Los Anđeles Lejkersi će u narednoj utakmici dočekati Finiks, dok će Minesota igrati na gostujućem terenu protiv Sakramenta.

Aktuelni šampioni, košarkaši Bostona pobedili su na svom terenu Njujork rezultatom 132:109 (43:24, 31:31, 39:32, 19:22), u prvoj utakmici nove sezone NBA lige.

U drugom meču dana aktuelni šampioni, košarkaši Bostona pobedili su na svom terenu Njujork rezultatom 132:109 (43:24, 31:31, 39:32, 19:22), u prvoj utakmici nove sezone NBA lige.