Košarka 5

10.10.2024.

8:48

Skromni Tristan, Tauns već blista, Voriorsi ubacili 28 trojki! VIDEO

Skromno veče imao je Tristan Vukčević u porazu Vašingtona od Njujorka na svom terenu rezultatom 117:94.

Profimedia

Trener Vizardsa je podelio minutažu, pa su skoro svi igrači dobili svoje minute na terenu.

Bivši centar Partizana je za šest minuta upisao četiri poena, uz 2/3 šut iz igre, dok na liniju penala nije stajao.

U ekipi iz prestonice SAD najefikasniji su bili Kajšon Džordž  i Kori Kispert koji su utakmicu okončali sa 14 poena. Uz njih dvojicu Sar sa 12 i Pul sa deset su bili košarkaši koji su na ovom meču imali dvocifreni poenterski učinak.

Kod Njujorka najnovije pojačanje Karl-Entoni Tauns je pokazao da će biti jedan od glavnih igrača u redovima Niksa, to je demonstrirao i na pripremnim mečevima, gde je za 28 minuta upisao 25 poena. Plej Njujorka Džerel Branson je imao dva manje.

Od igrača koji su imali dvocifreni učinak ističu se Kolek sa 15 i Pejn sa 14.

Dobro su se držali košarkaši Vašingtona tokom prve četvrtine, koju su dobili sa 22:19, ali u drugoj situacija je bila totalno drugačija, jer su primili 35 poena.

Kada su Niksi preuzeli vođstvo, nisu je ispuštali do kraja meča, pa su tako na kraju došli do ubedljive pobede.

Možda se to i ne bi desilo, ali Vizardsi su na ovom meču izgubili čak 30 lopti.

Sparsi su na svom terenu bili bolji od ekipe Orlanda (107:97) posle velikog preokreta u drugom poluvremenu u kojem je postojao samo jedan tim.

U redovima pobedničke ekipe Kestl je bio najefikasniji sa 17 poena, Sočan je upisao 12, dok je prva zvezda ekipe Viktor Vembanjama utakmicu okončao sa 11 poena uz devet skokova.

Kod Orlanda istakao se Hauard sa 19 koševa.

Orlando je dobio prvu četvrtinu sa 34:20, ali su potom poraženi u preostale tri, u kojima je San Antonio bio bolji i na kraju odneo pobedu.

Igrali su se produžeci na utakmici u Oklahomi, gde je domaći tim poražen na kraju od Hjustona sa 122:113.

Alperen Šangun je bio najbolji sa 17 poena, dok je Tomspon upisao dva manje.

U ekipi Oklahome Vilijams i Šej Gildžus-Aleksander su utakmicu okončali sa po 15 poena.

Posle mnogo promena u vođstvu na kraju smo pobednika meča dobili nakon dodatnih pet minuta u kojim je tim Hjustona slavio sa 16:7.

Golden Stejt Voriorsi slavili su na gostovanju Sakramento Kingsima sa 122:112 uz ubačenih 28 trojki.

Košarkaš Bahama Badi Hild sa 22 poena bio je najbolji u timu Stiva Kera, nije loše šutersko veče imao i Stef Kari koji je utakmicu okončao sa 13 poena, dok su više od njega imali Melton i Kuminga koji su upisali po 16 poena.

Od ove sezone Demar Derozan je stigao u redove Sakramenta i na ovom meču je bio najbolji sa 15 poena, Monk ga je pratio sa 13, dok su Sabonis, Foks imali po 11 poena.

Presudna u ovoj utakmici je bila treća četvrtina, koju je Golden Stejt dobio sa 34:23 i posle toga Sakramento koji je bio konkurentan do tog trenutka.