Košarka 10

6.10.2024.

18:24

B92.sport u Abu Dabiju: Jokić ubacio 20 – Boston "pregazio" Denver, 26 razlike!

Košarkaši Boston Seltiksa pobedili su Denver Nagetse rezultatom 130:104 u predsezonskoj utakmici u Abu Dabiju.

Izvor: B92.Sport

Profimedia

Boston Seltiksi su u petak pobedili Denver Nagetse nakon preokreta, a sada Jokić i saigrači nisu uspeli da se osvete pa su upisali i drugi predsezonski poraz od NBA šampiona.

Nagetsi su bili bez Rasela Vestbruka, Majkla Portera Džuniora, Erona Gordona i Diandrea Džordana dok su Boston Seltiksi bili u punom sastavu i pored toga nešto sporije počeli susret u odnosu na Denver.

Na kraju je bilo čak 130:104 za Boston Seltikse, a maksimalna prednost je bila 33 poena razlike u korist aktuelnih NBA šampiona.

Nije se ni Jokić mnogo zaletao na startu susreta, ali se posle pola deonice Boston trgao i preuzeo vođstvo, pa do kraja susreta nisu tu prednost ni ispuštali.

Srpski centar je imao 20 poena u prvom poluvremenu i u tih 24 minuta košarke zaista bio najzapaženiji košarkaš, ali treba istaći i da je Dario Šarić radio sjajan posao dok je on bio na klupi.

Meč je i završio sa tih 20 poena 7 skokova i 3 asistencije, dok su ga ispratili Džulijan Stroter sa 17 poena, 12 je imao Trej Aleksander, a po 11 ubacili su Džamal Marej i Dario Šarić.

U redovima Bostona, videli smo 21 poen Džejlena Brauna, 17 Džejsona Tejtuma, 15 Sema Hauzera, 14 Pejtona Pričarda, 13  Derika Vajta, a 10 Ksaverijera Tilmana.

Hrvatski košarkaš je maltene sam vukao Nagetse dok je Jokić bio na klupi, a ključna serija Bostona je došla šutem za tri poena kada je Sem Hauzer bio prava "zelena haubica" i pogodio tri trojke iz tri pokušaja, odnosno 11 poena ukupno.

Glavni nosioci su bili Džejson Tejtum i Džejlen Braun, dok je opasan bio i Derik Vajt. Džo Mazula je još jednom birao mečap zonu za Seltikse i na taj način uspevao da "ugasi" bekove Denvera iako su Marej i Stroter imali par minuta gde su bili veoma opasni.

Usmeravanje u desnu stranu i pomoć "sa topa" od strane Džrua Holideja je provereni recept koji muči sve NBA ekipe pa je tako bilo i sa Denver Nagetsima ovde u Abu Dabiju.

Denver je drugo poluvreme krenuo sa rezervnom petorkom, a Boston je ostavio najbolje igrače na parketu i očito im je bilo stalno da pobede po svaku cenu, a Stroter pogađa prvu trojku za Nagetse da otvori drugo poluvreme na najbolji mogući način.

AP Photo/Martin Dokoupil

U drugom poluvremenu je Majk Meloun povukao sve svoje glavne igrače i dao šansu rezervistima, ali se i dalje nervirao pored aut linije i često zvao tajm-aut kada bi se napravila neka velika greška.

Seltiksi su gazili tokom svih 48 minuta, a Džo Mazula je imao specijalne uloge za neke igrače poput Lonija Vokera, dok su šansu dobijali Keta, Tilman, Pričard i ostali.

Pogađali su Pričard, Hauzer i bekovi Seltiksa iz svih mogućih pozicija pa su početkom četvrte četvrtine imali 33 poena prednosti što je bilo izuzetno visoko.

Ovo je jedan od najubedljivijih trijumfa ikada viđenih u NBA predsezoni koja se igra u Abu Dabiju, a Seltiksi slave drugu uzastopnu pobedu nad Denverom ovoga puta 130:104 i 26 razlike.

KRAJ

Boston Seltiksi su rezultatom 130:104 pobedili Denver Nagetse u predsezonskoj utakmici u Abu Dabiju.

Nikola Jokić je ponovo igrao samo prvo poluvreme i meč završio sa 20 ubačenih poena.

18:17

46' 32 razlike!

Ubedljiva prednost Bostona je na semaforu odavno, a sada je 32 razlike nakon nove trojke. 130:98

18:15

44' Sve je manje vremena

Utakmica se bliži kraju, a i rezultatski gledano, odavno je završena. Glavni igrači su odavno na klupi, Jokić i Marej u "civilu" što se kaže jer su se presvukli u svlačionici.

Loni Voker sada sa loptom organizuje napad i ponovo promašuje da bi Trej Aleksander pogodio za 119:93

18:05

41' Održava se velika prednost

Džamir Jang napada obruč i potom sledi veliki promašaj, a i Boston je počeo da se poigrava pa promašuje... Ostaje 119:88.

18:05

39' Novi tajm-aut Majka Melouna

Po sredini protrčava Nimijas Keta i Tilman ga pronalazi dodavanjem pa on zakucava za vođstvo Bostona od 115:83. Idemo na novi minut odmora dok besni trener Denver Nagetsa.

18:00

17:57

36' Boston razbija Denver

Ksaverijer Tilman pogađa trojku sa centralne pozicije za 106:71... Neverovatno kako lako sve ovo izgleda po Seltikse, a rezervisti Nagetsa potpuno su nemoćni.

Novi poeni iz reketa za Boston, 109:75...

17:51

32' Dominacija Bostona

Stoti poen! Pejton Pričard pogađa trojku uz faul Džulijana Strotera, 101:68