Nakon ozbiljne dominacije u utakmici broj jedan, Oklahoma je u drugoj "pustila gas" i opet ubedljivo pobedila, ali je sada bilo "samo" 19 razlike.
Rutinska pobeda Tandera za odbranu domaćeg terena i vođstvo od 2-0 u seriji prve runde Zapada.
Šej Gildžes Aleksander je ponovo pokazao zašto je glavni MVP kandidat i predvodio najbolji tim lige sa 27 poena, 8 skokova i 5 asistencija, ali je iz igre šutirao tek 10/29.
Ispratili su ga Džejlen Vilijams sa 24 poena, 6 skokova i 5 asistencija, Čet Holmgren je imao dabl-dabl sa 20 poena i 11 skokova, a Aleks Karuzo 13 poena, 4 skoka i 3 asistencije.
U redovima Memfisa smo videli da je Džeren Džekson Džunior imao 26 poena i 6 skokova, Dža Morent 23 poena, 2 skoka i 6 asistencija, Dezmond Bejn 19 poena, 12 skokova i 4 asistencije, Skoti Pipen Džunior 13 i Santi Aldama 10 poena i 5 skokova.
Oklahoma je utakmicu otvorila serijom 9:0 i nagovestila da Memfisu preti scenario iz prvog meča, ali nisu nastavili u tom ritmu do kraja.
Mark Degnolt nije želeo da njegova ekipa forsira i previše se troši pa je fokus prebacio na to da se Šej Gildžes-Aleksander opusti i da uhvati kakav-takav šuterski ritam.
Tek u drugoj četvrtini druge utakmice je MVP kandidat i rival Nikole Jokića pogodio nešto u seriji, a sve je počelo tako što je ubacio dve trojke za 55 sekundi i Oklahoma se odlepila na 55:38.
Na poluvremenu je bilo 70:52 i svima je bilo jasno da tu Memfis neće imati šta da traži niti pokaže, ali Tanderi dvocifrenu prednost nisu ispuštali i Grizlisi su se spustili na 11, što je bio njihov maksimum.
Sada se serija seli u Tenesi, pa ćemo videti da li Tomas Isalo može da smisli nešto ili će Oklahoma "izvaditi metlu".
Trener Partizana Mirko Ocokoljić je kratko sumirao utiske nakon blamaže crno-belih u Kaunasu gde su od Žalgirisa izgubili rezultatom 109:68 u 17. kolu Evrolige.
Navijači Oklahoma Sitija konačno imaju razlog za slavlje — šampionsku titulu, nakon što su dve decenije prolazili kroz bolne poraze i propuštene prilike.
Šej Gildžus-Aleksander, košarkaš Oklahome, nije krio svoje oduševljenje kada je proglašen za najkorisnijeg igrača velikog NBA finala u kom je njegov tim stigao do prve titule u svojoj istoriji.
Partizan jeste poznat po tome što gotovo uvek izbaci neko dete iz svoje škole u prvi tim, ali kada je reč o golmanima - na prste jedne ruke se mogu nabrojati "jedinice" u ovom veku koje su došle iz omladinskog pogona.
Najnovija Toyota RAV4 već je stigla u Severnu Ameriku, Evropu i Kinu, gde se postepeno učvršćuje na ključnim svetskim tržištima. Sada je konačno debitovala i na domaćem, japanskom tržištu - uz dva posebna stajling paketa razvijena u saradnji sa Modellistom.
Gde god da pogledate na internetu, nailazite na AI generisane slike i video-snimke. Sve ih je teže razlikovati od pravih, pa je Google napravio alat koji bi trebalo da vam pomogne u tome.
Kineski vlasnik TikToka, kompanija ByteDance, potpisala je obavezujuće sporazume sa američkim i globalnim investitorima o upravljanju poslovanjem aplikacije u SAD.
Vladimir Putin danas odgovara na pitanja građana i sumira rezultate za 2025. godinu. Stiglo je više od 2,5 miliona pitanja, a za transkripciju odabranih zadužen je "ruski ChatGPT" pod nazivom GigaChat. Šta je zapravo ovaj program?
Komentari 10
Pogledaj komentare Pošalji komentar