Crno-beli su tako prekinuli niz od četiri poraza u svim takmičenjima, a u eliti sada imaju skor 8-10.
Fenerbahčeu je ovo peti poraz na poslednjih šest utakmica u Evroligi i sada je na učinku 10-7.
Partizan je predvodio Dvejn Vašington sa 27 poena. Karlik Džons je dodao 14, uz po pet skokova i asistencija, dok je Tajrik Džons meč završio sa 13 poena i četiri skoka.
Ajzea Majk je imao zapaženu ulogu u odbijanju naleta Fenera u trećem kvartalu, a utakmicu je okončao sa devet poena, sedam skokova i dve asistencije.
Kod Fenerbahčea najbolji su bili Najdžel Hejs-Dejvis sa 19 poena i četiri asistencije. Marko Gudurić je imao 14 poena i četiri asistencije, a Sertač Šanli 12 poena.
Fenerbahče je sa -9 posle prvog poluvremena skoro pa mogao da bude i zadovoljan, ako se osvrnemo na očajnu odbranu koju su prikazali.
Na početku utakmice to je delovalo solidno, pošto su na dobar start Partizana imali spreman odgovor.
Melih Mahmutoglu, iskusni kapiten gostiju, dobro je otvorio susret, međutim, na krilima Tajrika Džonsa, crno-beli su povratili vođstvo u finišu prvog kvartala.
Druga četvrtina bila je očajna za Fener, ali se čini da Partizan to sve nije iskoristio kako je mogao.
Tajrik je, doduše, sredinom druge četvrtine ušao u problem sa faulovima, pošto je relativno brzo sakupio tri.
Išla je prednost Partizana i do +11 nakon sigurnih pogodaka Karlika Džonsa, koji je stigao da spusti i slušalicu pred prvu veliku pauzu, na koju su crno-beli odneli vođstvo od 47:38.
Osetio se definitivno i izostanak Vejda Boldvina, Artrsa Žagarsa i Dešona Pjera, mada ni domaćin nije mogao da računa na trojicu standardnih prvotimaca, Vanje Marinkovića, Ifea Lundberga i Mitra Bošnjakovića.
Sofascore
Turski tim je imao dobre trenutke u trećem kvartalu, zahvaljujući Sertaču Šanliju i Najdželu Hejsu-Dejvisu prišli su na -2, kada se Partizan trgao.
Odbili su crno-beli nalet, razbudio ih je Ajzea Majk, da bi ubrzo Partizan ubrzao i prodisao, +8.
Od tog trenutka otprilike na terenu se pitao isključivo Vašington, koji je rešetao i tako slomio rivala iz Turske.
Najnovije ažuriranje tržišnih vrednosti u fudbalskom prvenstvu Saudijske Arabije donelo je značajna pomeranja za ukupno 474 fudbalera, a u fokusu javnosti našle su se promene kod bivših zvezda evropskog fudbala.
Menadžer Mančester sitija Pep Gvardiola odgovorio je sarkastično na pisanja pojedinih medija da će uskoro napustiti "građane" i rekao da će otići iz kluba kada bude imao 75 ili 76 godina.
Sve je izglednije da će Dejan Stanković preuzeti tim Crvene zvezde u prolećnom delu sezone, tačno šest godina nakon što je istu ulogu nasledio od Vladana Milojevića.
Košarkaš Partizana Dvejn Vašington govorio je posle poraza od Virtusa, a upitan je bio i o Đoanu Penjaroji, pošto se spekuliše da je Španac u Beogradu i da je posetio trening crno-belih.
Najnovije ažuriranje tržišnih vrednosti u fudbalskom prvenstvu Saudijske Arabije donelo je značajna pomeranja za ukupno 474 fudbalera, a u fokusu javnosti našle su se promene kod bivših zvezda evropskog fudbala.
Menadžer Mančester sitija Pep Gvardiola odgovorio je sarkastično na pisanja pojedinih medija da će uskoro napustiti "građane" i rekao da će otići iz kluba kada bude imao 75 ili 76 godina.
Partizan jeste poznat po tome što gotovo uvek izbaci neko dete iz svoje škole u prvi tim, ali kada je reč o golmanima - na prste jedne ruke se mogu nabrojati "jedinice" u ovom veku koje su došle iz omladinskog pogona.
Najnovija Toyota RAV4 već je stigla u Severnu Ameriku, Evropu i Kinu, gde se postepeno učvršćuje na ključnim svetskim tržištima. Sada je konačno debitovala i na domaćem, japanskom tržištu - uz dva posebna stajling paketa razvijena u saradnji sa Modellistom.
Gde god da pogledate na internetu, nailazite na AI generisane slike i video-snimke. Sve ih je teže razlikovati od pravih, pa je Google napravio alat koji bi trebalo da vam pomogne u tome.
Kineski vlasnik TikToka, kompanija ByteDance, potpisala je obavezujuće sporazume sa američkim i globalnim investitorima o upravljanju poslovanjem aplikacije u SAD.
Vladimir Putin danas odgovara na pitanja građana i sumira rezultate za 2025. godinu. Stiglo je više od 2,5 miliona pitanja, a za transkripciju odabranih zadužen je "ruski ChatGPT" pod nazivom GigaChat. Šta je zapravo ovaj program?
Komentari 1
Pogledaj komentare Pošalji komentar