Sada ova situacija izgleda dosta ozbiljno, jer je ovo čak šesti poraz crno-belih u nizu u Evroligi, što se nije desilo od kada su se vratili u društvo najboljih pre tri godine.
Posle ovog poraza stanje na tabeli nije nimalo naivno, jer je Partizan posle deset kola tek na 16. mestu sa skorom 2/8.
Jeste da je pre tri godine u onoj sezoni kada su crno-beli igrali plej-of i kada im je malo nedostajalo da igraju na fajnal-foru imali učinak od 4/9, ali sada je situacija dosta teža.
Partizan je u ovoj sezoni koja jeste da nije došla ni do pola, prošlo je tek deset kola i situacija i dalje može da se popravi, ali iz ovog ugla gledanja ne deluje da to ne može da se popravi.
Crno-beli su u odnosu na prošle sezone izgubili ono što ih je krasilo i što je bilo možda i zaštitni znak ekipe Željka Obradovića, a to je domaći teren.
Partizan je od ovih šest poraza u nizu koje je doživeo, čak četiri imao na domaćem terenu, što nije bio slučaj prethodnih godina, kada su od Beogradske arene napravili pravu tvrđavu, što se sada ne dešava.
I to je trenutno najveći problem kod crno-belih, jer svaki poraz kod kuće će morati da se vrati na strani, a Partizan teško i tamo dolazi do trijumfa. Kada se pogleda situacija, crno-beli nisu slavili van Beograda, jedini trijumfi su bili u Areni protiv Bajerna i Makabija u Pioniru kao gosti.
Možda je ovo period afirmacije i prilagođavanja na Evroligu, jer većina igrača Partizana nije imala nikakav dodir sa ovim takmičenjem do sada, tako da je možda ovo taj težak period koji će jednostavno morati da se pregrmi zarad boljeg sutra.
Ali ono što nije dobro, to je da navijači nemaju strpljenja, pogotovo posle ovog novog poraza kao da ovaj tim sve manje ima kredite kod oštre publike kojoj je crno-bela boja u srcu.
Opet se ponavljaju neke stvari kao i iz prethodnih poraza, gde su crno-beli dosta lošije odigrali u odbrani nego u prvom delu meča.
Sada je Partizan koji je u prvom delu primio 38 poena, u drugom poluvremenu primio 50, što je stvarno mnogo kada se utakmica rešava.
Pogotovo se to misli na treću četvrtinu u kojoj je Partizan odigrao dobro u napadu i imao dobar ritam, ali to jednostavno nije bilo ispraćeno na adekvatan način na drugoj strani terena, gde su košarkaši Olimpije u nekim situacijama uz dosta sreće dolazili do poena.
Ono što je slučaj u ovim serijama poraza, to je da su košarkaši Partizana izgubili dobar protok lopte, ponovo su crno-beli stali na svega 14 asistencija. Na startu sezone taj broj se kretao negde oko 20, a u nekim slučajevima i preko.
Bilo kako bilo igra Partizana je problem i to što su neki igrači ne mogu da se vrate na onaj ne tako davni period kada su crno-beli uspevali da rešavaju rutinski neke utakmice.
Sada sledi za Partizan jedan težak period, jer u sledećem kolu ih očekuje prvi evroligaški večiti derbi i to pred navijačima Crvene zvzede, što će naravno biti otežavajuća okolnost.
Posle toga ide Olimpijakos, potom Žalgiris i Panatinaikos, raspored ni malo naivan kao i situacija na tabeli. Jedina možda dobra stvar je ta što će se sve ove utakmice odigrati na domaćem terenu.
Uprkos lošoj formi, ako se dobije derbi, situacija može da se okrene i da se krene u neku novu priču, koja možda može da ima i srećan kraj.
🟡 Brendon Dejvis – Posle dužeg vremena možda i najbolja partija iskusnog centra u redovima crno-belih. Najučinkovitiji je bio u trećem peiodu kada je svojim dobrim igrama u napadu koliko toliko održavao prednost Partizana. Sada nije upao u probleme sa faulovima, šta više deluje da u nekim situacijama je bio i previše mekan prema svojim rivalima na terenu. Ali ajdda da kažemo da je bio dovoljno dobar da se utišaju zvižduci koji su bili glasni na utakmici protiv Barselone.
🔴 Ife Lundberg – Najlošija partija danskog košarkaša od dolaska u Partizan. Statistički gledano Lundberg gotovo da ništa dobro nje uradio na meču, što govori i njegov indeks uspešnosti na ovom meču koji je otišao u minus. Sigurno da ako Partizan želi da beleži mnogo bolje rezultate, Lundberg više ne sme da završava utakmice bez koša iz igre.
🟡 Karlik Džons – U nekim situacijama je previše petljao srljao kao da nije imao bolje rešenja u napadu. Većina napada koje je organizovao koncipirana su tako da se zavlačio u reket koji je bio pun košarkaša Milana, pa je onda morao da vadi loptu napolje i tu je brzima napada Partizana morala da trpi. Mnogo bolji je bio u prvom delu meča, nego u drugom, kada u bitnim i prelomnim situacijama nije preuzimao odgovornost i dosta teško je dolazio do poena. Ali bio je jedan od trojica koji su imali dvocifreni učinak.
🟡 Frenk Nilikina – Maltene isto se može reči i za Francuza, koji jeste dobro ušao u meč, uspeo je da pogodi i trojku, ali je onda van linije 6,75 ušao u seriju promašaja, pa tako do kraja meča nijednom nije ubacio trojku. Za razliku od Karlika, Nilikina je bolje delio lopte u napadu, imao je četiri asistencije, što se od njega i očekuje da radi na svakom meču. Uspevao je da se izvadi iz teških pozicija, ali opet ga nije bilo kada je Partizanu to bilo najpotrebnije.
🟡 Dvejn Vašington – Svega šest minuta za Amerikanca na ovom meču, znatno manje nego na duelu protiv Barselone. Uglavnom je igrao u drugoj četvrtini, gde je u nekim momentima pokazao da može biti uspešan i vrlo koristan u napadu. Često je i on znao da zbrza neke napade, da nekad i ne doda loptu tamo gde treba, svakako znatno lošiji nego u duelu sa Kataloncima.
Balša Koprivica – Nije igrao
🟢 Mitar Bošnjaković – Dobio je novo poverenje koje je zaslužio od strane Željka Obradovića zbog duela protiv Barselone. I sada deluje da je dobro koristio svoje minute na terenu, kojig i nije bilo puno, svega deset minuta. Uspeo je da agresivnom odbranom pre svega nad Dimitrijevićem iznudi tri izgubljene lopte, što je i podiglo publiku na noge i što mu dalo veliki vetar u leđa. Ipak je izostao poenterski učinak, dok je na njegov nastavak utakmice značajno uticalo i to što je upao u probleme sa ličnim greškama.
🟡 Aleksej Pokuševski – Posle dužeg vremena utakmica na kojoj nije upisao nijednu rampu. Sada je taj defanzivni učinak izostao. Mnogo bolji u prvom poluvremenu nego u drugom, bio je učesnik jedne od najlepših akcija na ovom meču, kada je snažno zakucao i tako još više pojačao decibele u Areni. U drugom delu je pogodio jedinu trojku na meču kojom je vratio Partizan u igru, svakako deluje da je bio malo lošiji nego na prethodnim utakmicama.
🟢 Sterling Braun – To je onaj Sterling Braun kojeg smo navikli da gledamo na startu sezone. Igrač koji donosi na svakom meču preko deset poena, igrač koji pogađa trojke u bitnim trenucima, igrač na koja saigrali mogu da se oslone u teškim trenucima. E takav je sada bio na terenu i bio je i najefikasniji u svom timu sa 17 poena uz pet pogođenih trojki iz devet pokušaja. Nekad je možda neke napade rešavao prebrzo, ali je bio najbolji u Partizanu protiv Milana.
🔴 Isak Bonga – Slaba partija Nemca na ovom meču. Ni njega nije bilo nigde, i on se utopio u sivilo igre Partizana u drugom delu meča. Dobro je Bonga ušai u meč pogodio je neke teške šuteve, što je nagoveštavalo da bi ovo mogla biti njegova utakmica. Dosta se u odbrani trošio, gde je imao zadatak da čuva i pazi na Mirotića, gde je na nsikom postu ima često i pomoć svojih saigrača,
Ajzea Majk – Nije igrao
🔴 Tajrik Džons – Definitivno najslabija partija u Evroligi od dolaska u Partizan. Sada je imao i najmanju minutažu, što je u neku ruku uslovljeno dobrom igrom Brendona Dejvisa, koji je svojim partijama naterao Obradovića da njega koristi više na terenu od Džonsa.U prvom delu meča je dobro sarađivao u pik en rol igri, a li na kraju učinak od šest poena i dva skoka, od kojih su oba bila u odbrani, nije dovoljan da bi zadovoljio apetite navijača Partizana.
Prvi put u sezoni košarkaši Partizana imaju pozitivan skor na tabeli Evrolige, a 12. recku u koloni za pobede upisali su posle veoma važnog trijumfa nad Parizom u Beogradskoj areni (92:86).
Partizan nije mogao bolje da završi ovu duplu nedelju u Evroligi. Dve ubedljive pobede na gostujućem parketu koje su poslale jasnu poruku – crno-beli su tu, sada na korak od plej-in zone.
Potpuno nova Škoda Elroq se proizvodi u Mladoj Boleslav - jedinom pogonu Volkswagen Grupe u Evropi gde se proizvode SUS Octavia i potpuno električni Enyaq.
Honda se, kao i mnogi drugi proizvođači, bori da zajaše talas elektrifikacije automobila dok istovremeno moraju da sačuvaju bazu vernih vozača. To, međutim, nije lak poduhvat.
Komentari 16
Pogledaj komentare Pošalji komentar