Košarka 0

24.10.2024.

22:47

Kampaco se poigrao sa Zvezdom – crveno-beli nemoćni u Madridu

Košarkaši Crvene zvezde glatko su poraženi u petom kolu Evrolige od Reala u Madridu rezultatom 95:72.

Starsport

Zvezda je upisala drugi poraz u nizu i sada je na 3-2, dok je Real zabeležio drugi trijumf zaredom i ima isti skor.

Ovo je ujedno bila peta uzastopna pobeda Madriđana protiv šampiona Srbije i regiona.

Vredi istaći da je Zvezda u ovom meču bila bez dva veoma bitna igrača, beka Nemanje Nedovića i centra Džoela Bolomboja.

A post shared by B92 Sport (@b92.sport)

Utakmica je počela u dosta brzom ritmu, ali sa dosta promašaja i nepromišljenih poteza na obe strane.

Već se na početku moglo naslutiti šta će biti tokom celog meča, jer Zvezda jednostavno nije imala nikakvih rešenja u napadu, a ni u odbranu za neverovatno Fakunda Kampaca.

U prvoj deonici istakao se i Tavares, koji je dominirao protiv prinudnog startnog centra Zvezde Uroša Plavšića, pa je vrlo lako došao do osam poena.

Prvo buđenje Zvezde videli smo tek početkom druge četvrtine, kada je napravljena serija od 8:0 preko Gedraitisa, Dos Santosa i Mitrovića.

Međutim, momentalno je usledio tajm-aut Matea, a posle njega nova serija Reala kojom se otišlo na novu dvocifrenu prednost domaćina.

Nastavilo se u istom ritmu i do kraja prvog poluvremena, te crveno-beli nisu imali rešenja ni u jednom segmentu igre, a sudije su samo odužile ne preterano kvalitetnu košarku konstantnim gledanjem snimaka.

Na veliki odmor se otišlo sa +17 (44:26) za Real, uz čak tri Kampacova probacivanja kroz noge protivnicima.

Početak drugog poluvremena nije se mnogo razlikovao prvom, ali je to trajalo samo dva minuta, pa smo zatim videli deset poena za 60 sekundi.

To je iskoristila Zvezda za mini-seriju, ali se ubrzo ponovo uključio Kampaco, a na drugoj strani su opet krenule greške.

Krajem treće deonice oživeli su svoj tim Jago i Plavšić, ali se na poslednju dvominutnu pauzu ipak otišlo sa ogromnih +17, koliko je bilo i na poluvremenu.

U poslednjoj deonici je pitanje pobednika odavno bilo rešeno, pa nije viđeno ništa spektakularno, izuzev sjajno poteza Uroša Plavšića koji je zakucao preko Gabrijela Deka.

Nakon toga igralo se dosta ležerno na obe strane, a Real je na kraju uveo svoju decu kojoj je dao veoma važne evroligaške minute.

Najbolji poenter kod pobednika bio je Musa sa 17 poena, ali se najviše istakao Kampaco sa indeksom od 30, odnosno 13 poena i šest asistencija.

Tavares i Endiaje su imali po 12, a Dek deset poena.

Na drugoj strani dvocifren je bio samo Teodosić sa 11 poena.

Zvezda u šestom kolu Evrolige gostuje Žalgirisu 30. oktobra, dok Real ide na megdan Olimpijakosu dan ranije.