Košarka 0

24.10.2024.

22:27

Efes prejak za raspucane Mirotića i Ledeja VIDEO

Košarkaši Anadolu Efesa napravili su "brejk" i savladali u Milanu ekipu Olimpije rezultatom 96:84 u meču 5. kola Evrolige.

Profimedia

Efes je ovaj meč otvorio "uraganski" i poveo sa 9:23, a nakon prvog poluvremena bilo je 25:46, čak 21 poen razlike.

Međutim, "manekeni" su se vratili na samo četiri poena zaostatka u trećoj deonici, odličnim šutom za tri poena.

"Zakuvalo" se, ali nedovoljno, jer je turski tim, uprkos teškoj povredi Šejna Larkina, odbio taj nalet domaćina, ponovo pobegao na dvocifren "plus" i rutinski priveo meč kraju.

Elajdža Brajant je bio igrač utakmice sa 19 poena, pet asistencija i tri skoka, uz samo dva promašaja iz igre.

Nikola Mirotić je bio najefikasniji sa čak 29 poena i četiri uhvaćene lopte, ali mu to neće mnogo vredeti.

Baš kao ni Zeku Ledeju, koji je odigrao dobar meč i ubacio 16 poena uz sedam skokova, ali i najbolji potez kada je zakucao uz faul.

Efes je stigao do treće pobede, uz dva poraza, dok su Milanezi sada na skoru 1-4.

Baskonija je u Vitoriji bez ikakvih problema savladala berlinsku Albu rezultatom 80:57.

Od samog starta je španski tim postavio stvari na svoje mesto i već u prvoj četvrtini stekao dvocifrenu prednost.

Sredinom drugog perioda već je bilo +20 (35:15) i sve u drugom poluvremenu bilo je čisto odrađivanje posla.

Markus Hauard je ponovo bio najbolji pojedinac, sa 26 postignutih poena i sedam ubačenih trojki iz 14 pokušaja.

Pratio ga je Timoti Luvavu-Kabaro sa 11 poena, dok je jedini dvocifreni u nemačkom timu bio Islanđanin Hermanson sa 16 poena.

Baskonija sada ima skor 3-2, dok je Alba na dnu tabele Evrolige sa 1-4.