Košarka 5

24.10.2024.

20:58

Trinkijerijev Žalgiris furiozan pred Zvezdu

Košarkaši Žalgirisa savladali su Makabi u petom kolu Evrolige na domaćem terenu rezultatom 78:63

Profimedia

Žalgiris je nastavio da briljira u novoj sezoni pod upravljačkom palicom Andree Trinkijerija i sada ima skor od 4-1. Sa druge strane, poraz je Makabi odveo na 2-3.

Proveri svoje znanje – Euroleague Selektor

U ovom meču učestvovao je jedan srpski igrač, Alen Smailagić. On je na terenu proveo samo devet minuta i za to vreme imao pet poena i tri skoka.

Litvanci su do pobede došli praktično zahvaljujući samo furioznoj prvoj deonici, koju su rešili u svoju korist sa ogromnih +19 (26:7).

Na poluvreme se otišlo sa 20 poena razlike, pa iako su Izraelci uspeli da spuste zaostatak na 11 poena, prostora za čudo nije bilo.

Najbolji u pobedničkim redovima bio je Edgaras Ulanovas sa 14 poena, dok je Dovidas Gedraitis dodao 13.

Kod gostiju su se istakli samo Sejben Li sa 17, Džasiej Rivero sa 12 i i Livaj Rendolf sa 11 poena.

U šestkom kolu EL, Makabi gostuje Fenerbahčeu 29. oktobra, dok dan kasnije Žalgiris dočekuje Crvenu zvezdu.