Košarka 1

23.10.2024.

21:11

Jaka Blažič, jaka Cedevita Olimpija

Košarkaši Cedevita Olimpije pobedili su Aris rezultatom 82:75 u petom kolu Evrokupa.

Starsport

Cedevita Olimpija je nastavila da igra sjajno u Evrokupu i sada ima skor od 4-1, dok je Aris pao na 1-4.

Proveri svoje znanje – Euroleague Selektor

Goste iz Ljubljane predvodio je sjajni Jaka Blažič sa 19 poena na 7/9 iz igre, uz šta je dodao pet skokova i četiri asistencije.

Delovalo je tokom velikog dela ovog meča da će Aris uspeti da odbrani domaći teren, ali je furiozno drugo poluvreme Cedevita Olimpije prelomilo sve.

Iako je početkom četvrte deonice bilo +10 za Grke, na kraju je Cedevita uspela da slavi izuzetnom završnicom i sa čak 28:14 u poslednjem kvartalu.

Pored Blažiča, istakli su se i Devin Robinson sa 18 i Di Džej Sjuart sa 15 poena.

Na drugoj strani Vasilis Tolipulos je imao 17, Landers Noli 15, a Dmoi Hodž 12 poena.

U istoj grupi, Grupi B, Valensija je na gostovanju Turk Telekomu slavila pobedu od 101:87.

Valensija je rutinski rešila ovaj meč u svoju korist, pošto je već na poluvremenu bilo 26.

Srpski plejmejekr Stefan Jović je na parketu bio samo 13 minuta i za to vreme upisao je četiri poena, te po skok i asistenciju.

Najbolji kod pobednika bio je Semi Odželej sa 21 poenom, dok su se kod domaćina istakli Brajan Angola sa 23 poena i Entoni Braun sa 18 poena i po šest skokova i asistencija.

Prethodno je Kluž slavio protiv Hapoela u Jerusalimu sa 81:73.

Rumune je predvodio Guzman sa 20 poena, a u poraženom sastavu Harper je imao 19.