Košarka 0

18.10.2024.

21:20

Furnije tragičar – Efes se na pogon Larkina odbranio od Olimpijakosa

Košarkaši Efesa savladali su Olimpijakos rezultatom 91:86 u četvrtom kolu Evrolige u meču odigranom u Istanbulu.

EPA-EFE/TOLGA BOZOGLU

Efes sada ima skor od 2-2, nakon dva poraza u nizu, isto koliko ima i Olimpijakos koji je prethodna dva meča do ovog pobedio.

Igrajte se sa nama – Euroleague selektor

Domaćin nije znao šta ga je snašlo u prvoj deonici, koju je Olimpijakos rešio u svoju korist sa čak 12 razliek (23:11).

Ipak, izabranicima Tomislava Mijatovića nije bilo potrebno puno vremena da se oporave, pa se na poluvreme otišlo u egalu.

Tako se i nastavilo u trećem kvartalu, ali su gosti iz Pireja konstantno vodili – barem sve do poslednjih nekoliko minuta.

Serijom od 7:0, preko Larkina, Nvore i Brajanta, Efes je poveo sa tri razlike na tri i po minuta do kraja.

Usledila je serija Olimpijakosa sa linije penala, ali je turski tim imao odgovor i na to – Larkin je doneo novu prednost, a onda je na devet sekundi do kraja Brajant pogodio težak šut van balansa za +3.

Priliku za produžetak imao je Furnije, ali je šut za tri iz okreta jedva dobacio do obruča.

Do kraja meča ostalo je nekoliko sekundi i za to vreme je Nvora ubacio dva bacanja, pa je trojku pogodio Mekisik, ali vremena da Olimpijakos napravi čudo jednostavno nije bilo.

Pobednički tim predvodio je nezaustavljivi Šejn Larkin sa 24 poena, a najbolje su ga pratili Darijus Tompson sa 13 poena i pet asistencija i pomenuti Brajant sa 11 poena, četiri skoka i šest asistencija.

Na drugoj strani tragičar Furnije je imao 20 poena, Šekil Mekisik 17 uz pet asistencija, a Saša Vezenkov 16 uz šest skokova.

Efesu sada predstoji gostovanje u Milanu 24. oktobra, dok Olimpijakos dan kasnije ide na megdan Bajernu.