Košarka 0

18.10.2024.

21:02

Obradović zadovoljno trlja ruke – Virtus sa 0/4 ide na Partizan

Košarkaši Monaka pobedili su Virtus na domaćem terenu rezultatom 101:85 u četvrtom kolu Evrolige.

Profimedia/FredDides/Panoramic

Monako je zabeležio još jedan izuzetno ubedljiv trijumf i otišao na skor od 3-1, dok je Virtus ostao na začelju tabele sa sablasnih 0-4.

Igrajte se sa nama – Euroleague selektor

Izabranici Saše Obradovića nisu dobro ušli u meč i trebalo im je celo prvo poluvreme da pronađu ritam, pa se na veliki odmor otišlo sa +1 za goste.

U drugih 20 minuta viđena je i druga slika, pa je Monako potpuno "pregazio" rivala.

Sa 25:17 u trećoj, odnosno 30:21 u četvrtoj četvrtini francuski tim je zadovoljno izašao sa terena.

Najbolji kod pobednika bio je Majk Džejms sa 19 poena i pet asistencija. Eli Okobo je ubacio 15, Vito Braun je imao 14, a Mamadu Žaite 13 poena.

Na drugoj strani Vil Klajburn je ponovo podbacio, te je imao svega osam poena na 2/8 iz igre. Dvocifreni su bili Toko Šengelija sa 17 i Muhamet Dijuf sa 12 poena.

U petom kolu Evrolige, Monako dočekuje Pariz 24. oktobra, dok će Virtus prvu pobedu tražiti na gostovanju Partizanu dan ranije.