Košarka 4

17.10.2024.

22:48

Čudo u Milanu, Žalgiris od -27 do pobede!

Košarkaši Žalgirisa slavili su u 4. kolu Evrolige kao gosti protiv Olimpije iz Milana, 85:82.

Autor: Zoran Kecman

Zoran Kecman
Profimedia/Simone Lucarelli/IPA Sport

Bio je to dramatičan meč u finišu, ali igrači Olimpije mogu da krive samo sebe jer su prokockali prednost koja je u trećoj deonici iznosila u dva navrata čak 27 poena!

Dogodilo im se nešto nestvarno, poslednju četvrtinu odigrali su katastrofalno, posebno u odbrani i na kraju platili ceh.

Zalgiris je veliki preokretom stigao do treće pobede, dok su Italijani upisali treći poraz.

Olimpija je na poluvremenu imala prednost od 49:31, da bi u toj trećoj deonici pred kraj bili na 64:37.

Uhvatili su Litvanci ritam u poslednjih deset minuta ušli sa -18 i napravili čudo.

Postepeno su smanjivali razliku i na 34 sekunde pre kraja poenima Butkevičijusa prešli u vođstvo.

Pogođenim bacanjima Dovidasa potvrdili su pobedu na 16 sekundi pre kraja.

U redovima pobedničkog tima najefikasniji su bili Dovidas Gideraitis sa 21 i Silvan Francisko sa 17 poena.

Alen Smailagić je za skoro 17 minuta postigao sedam poena uz tri skoka.

U timu Olimpije, Nikola Mirotić je upisao 17 poena, 14 je imao Šejvon Šilds, a Zek Ledej poen manje.