Osam poena Marjanovića, Fener posle poraza od Zvezde slavio u Berlinu

Košarkaši Fenerbahčea ostvarili su treću pobedu u novoj sezoni Evrolige.

Autor: Zoran Kecman

Zoran Kecman
Profimedia

Izabranici Šarunasa Jasikevičusa slavili su u 4. kolu kao gosti protiv Albe u Berlinu sa 78:71.

Tako su se iskupili navijačima posle poraza pre dva dana od Crvene zvezde.

Prva četvrtina protekla je u izjednačenoj igri, Alba je posle deset minuta imala poen prednosti, da bi ekipa iz Istanbula vodila na poluvremenu sa 38:31.

Nastavio je Fenerbahčeu dobrom ritmu i tokom treće četvrtine, često je imao dvocifrenu prednost.

Na ulasku u poslednju deonicu bili su na +11, i uspeli su da u jednom momentu vode i sa 13 razlike.

Nije imala Alba snage da se odupre, pa su igrači Fenera rutinski sačuvali prednost i uknjižili nove bodove.

U redovima pobedničke ekipe nije bilo povređenog Marka Gudurića, ali je zato veoma solidno odigrao Boban Marjanović.

Srpski centar je za 17,5 minuta postigao osam poena uz šest skokova i po jednu asistenciju i ukradenu loptu.

Najefikasniji je bio Najdžel Hejs-Dejvis sa 14 poena, 13 je dodao Vejd Boldvin dok su po 12 postigli Nikolo Meli i Tarik Biberović.

U ekipi Albe po 13 poena postigli su Mateo Spanjolo i Martin Hermanson, 12 je dodao Trevion Vilijams.