Košarka 1

15.10.2024.

22:49

Smailagić spasao Žalgiris!

Košarkaši Žalgirisa su savladali Virtus na gostovanju rezultatom 71:68, zahvaljujući odlučujućim poenima Alena Smailagića.

Profimedia

Izabranici Andree Trinkijerija su upisali drugu pobedu ove sezone u trećem kolu, dok je Virtus ostao na očajnih 0/3.

Ova utakmica trebalo je možda i lakše da se reši, s obzirom da su gosti iz Kaunasa imali +14 na poluvremenu, ali je odluka na kraju pala u poslednjim minutima.

Predstavljamo vam našu novu igru – Euroleague Selektor

Mic po mic je Virtus smanjivao prednost, da bi sredinom poslednjeg kvartala čak i poveo!

Međutim, Trinkijerijeva česta je uspela da se oporavi, ponovo povede, a heroj je bio srpski reprezentativac, Alen Smailagić!

Kada se Virtus približio na -2 na dva minuta do kraja, popularni Smajli je postigao četiri poena u nizu.

Virtus je i pored toga imao napad za izjednačenje, ali su trojke promašili Kordinije (x2) i Belineli.

Smailagić je na kraju imao devet poena i šest skokova za nešto manje od devet minuta na terenu.

Dvocifreni kod pobednika bili su Dovidas Gedraitis sa 15, Fransisko sa 11 i Ulanovas sa deset poena.

U poraženom sastavu istakao se Vil Klajburn sa 16 poena i sedam skokova, dok je dabl-dabl imao Toko Šengelija sa 11 poena i 11 uhvaćenih lopti.