Teže nego što je trebalo: Partizan upisao prvenac u Evroligi

Dimitrije Vasiljević/STARSPORT

Evroliga, 3.kolo

Partizan – Bajern Minhen 86:78 (24:15, 25:17, 22:20, 15:26)
Hala: Beogradska arena

Crno-beli su u okviru trećeg kola kontinentalnog takmičenja nadigrali u Beogradu minhenski Bajern rezultatom 86:78 (24:15, 25:17, 22:20, 15:26) i tako prekinuli loš start posle poraza od Baskonije i Reala.

Najefikasniji je bio Sterling Braun sa 22 poena i četiri skoka u redovima pobedničke ekipe. Karlik Džons je imao 14 poena, pet skokova i tri asistencije, dok su Isak Bonga, Frenk Nilikina i Tajrik Džons dodali po 13.

Niko više nije bio dvocifren kod Partizana.

Sofascore

Uželela se publika u srpskoj prestonici mečeva, te je priredila "paklenu" dobrodošlicu za goste iz Nemačke i tako dali motiv više svojim pulenima da stignu do rezultata na ovom meču.

Nikom više, reklo bi se, nego Sterlingu Braunu koji je briljirao u prvom poluvremenu tokom kog je ubacio čak 16 poena.

Partizan je u prvih 20 minuta izuzetno služio šut sa distance. Iz prvih devet pokušaja za tri su pogodili čak osam i odatle i stigli do rane prednosti koju do kraja nisu ispuštali.

Proverite svoje znanje – Euroleague Selektor

Bilo je čak i 21 poen razlike na sredini drugih 10 minuta, kada je prve evroligaške ove sezone dobio i Balša Koprivica.

Na pauzi je došlo do opuštanja. Karsen Edvards je u drugo poluvreme ušao sa dve uzastopne trojke i nije dugo prošlo pre nego što su Bavarci vratili meč na jednocifren zaostatak.

Više od toga nisu mogli. Igrači Željka Obradovića su se trgli, ponovo odvojili i ušli u poslednju četvrtinu sa 19 poena prednosti zbog čega je bilo kakva neizvesna završnica izostala.

Najviše što je uspeo da zapreti Bajern do kraja bilo je preko Šabaza Nejpira koji se tek u finišu probudio i pogodio dve trojke, ali je bilo dovoljno tek da natera protivničkog trenera na preuranjen tajm-aut.

Edvards je nastavio da vuče i pogodio još jednu trojku za -6, što je ujedno bila i najmanja razlika u finišu, ali na njegovu nesreću ruka igrača Partizana nije zadrhtala na liniji za slobodna bacanja.

Partizan i Bajern sada imaju po pobedu i dva poraza. Crno-beli kroz dva dana igraju sa Makabijem, dok će Partizan dočekati Pariz.