Košarka 11

15.10.2024.

22:41

Šok u Evroligi – debitant srušio PAO! Grci besni VIDEO

U trećem kolu Evrolige viđen je šokantan rezultat, pošto je Pariz pobedio Panatinaikos sa 84:80.

FedericoPestellini/Panoramic

Ekipa Pariza u ovaj duel je ušla sa skorom od 0/2, posle poraza od Zvezde i Milana, ali je uspela da baci na kolena aktuelnog šampiona, Panatinaikos.

Predstavljamo vam našu novu igru – Euroleague Selektor

Novopečeni evroligaš je igrao sjajno od prvog do poslednjeg minuta, a posebno je impresionirao šutem za tri poena koji je bio na preko 50 odsto (23/40).

Domaćin je vodio od sredine prve četvrtine konstantno, imao čak i +16, ali su "Zeleni" uvek nekako uspevali da ostanu koliko-toliko u životu.

Delovalo je kada je bilo 12 razlike na nekoliko minuta do kraja da je to-to, ali je tim Erigna Atamana krenuo u novu seriju i smanjio zaostatak na pet poena. Ipak, vremena za čudo nije bilo.

Najefikasniji bio je Nadir Hifi sa 20 poena. Ti Džej Šorts je ubacio 16 uz sedam asistencija, dok je 14 imao Kolin Malkolm.

Kod poraženih sjajan je bio Matijas Lesor sa dabl-dablom od 19 poena i 11 skokova. Kendrik Nan je ubacio 16, a Lorenzo Braun 14.